Аварія на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року, – найбільша техногенно-екологічна катастрофа сучасності. Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Реактор був знищений протягом трьох секунд.
Унаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тисяч квадратних кілометрів території, з них 52 тисячі квадратних кілометрів – сільськогосподарські землі. В Україні статус постраждалих мають більше 2,2 мільйонів осіб, з яких 255 тисяч – учасники ліквідації наслідків аварії.
До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії у Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України було проведено ряд заходів, серед яких участь у загальноуніверситетському флешмобі «Передай свічку пам’яті» та онлайн вебінарі, присвяченому вшануванню 35-ї річниці пам’яті про Чорнобильську катастрофу.
У цей день хотілося б згадати співробітників коледжу Петрика Анатолія Миколайовича та Гетьмана Василя Миколайовича, які були ліквідаторами наслідків Чорнобильської трагедії, та подякувати їм за безмежну мужність і самопожертву.
Ми вклоняємося всім ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха, аби якомога швидше ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, тим, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом.
Хай залишиться в минулому й ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати життя, мир і спокій.
Наталія Шевченко, заступник директора з виховної роботи