Охорона праці та БЖД

 
​КОРОНАОВІРУС - ПОТРІБНО ЗНАТИ
 

       КОРОНАВІРУС – це гостре вірусне захворювання, що характеризується ураженням дихальної системи.
ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ НОВИЙ КОРОНАВІРУС?
       Повітряно-крапельним шляхом від людини до людини лише у разі тісного контакту. Є заразним під час інкубаційного періоду (14-27 діб).
      КОНТАГІОЗНІСТЬ (здатність поширюватись від людини до людини) становить 1,5-2,5 (кількість людей, які контактуючи з хворим, без використання засобів захисту від вірусу, будуть заражені).
       Для порівняння: у кору цей коефіцієнт становить – 10 (9 з 10 людей, які контактують з хворим, будуть заражені), у звичайного сезонного грипу – 2-3, коефіцієнт контагіозності туберкульозу – 3-4.
       Підхопити новий вірус з Китаю можна лише при тісному контакті з людиною-носієм. Просто гуляючи вулицею, заразитись неможливо.
       НАСКІЛЬКИ ЦЕЙ ВІРУС НЕБЕЗПЕЧНИЙ?
       Якщо порівнювати його з іншими вже відомими збудниками, то він не є найнебезпечнішим. Коронавірус стрімко розповсюджується, і на цій темі спекулюють. Станом на 21.02.2020 зафіксовано 76 498 випадків захворювання та 2247 смертей. 80% усіх випадків зафіксовано у китайській провінції Хубей.
       Для порівняння: щорічно в світі хворіють на кір 30-40 млн. дітей. Понад 800 тис. – помирають від інфекції та її ускладнень (це 314 смертей за добу або 13 смертей за годину). Ще складніша ситуація з туберкульозом: щороку в світі хворіють 9 млн. чол. Помирає близько 1,7 млн. хворих (в Україні від туберкульозу щодня помирає 11 чол.).
 
 
ПАМ’ЯТКА
ОБЕРЕЖНО – ЛІСОВІ ПОЖЕЖІ!
       Щорічно лісові пожежі завдають непоправного збитку природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. У вихідні та святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Великої шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі.
Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:
- не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;
- намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
- не залишайте предмети із залишками паливно-мастильними матеріалами, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною системою;
- ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;
- не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;
- забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин.
При виявленні пожежі:
- обов’язково повідомте про пожежу за тел.: «101»;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- якщо вогонь великий – виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
- повідомляйте про пожежу людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.
       Забороняється відвідувати ліс у пожежонебезпечний період, про що повідомляється в засобах масової інформації та на стендах перед в’їздом у ліс.
       Бережіть своє здоров’я і життя!
 
 

УВАГА – ЧАДНИЙ ГАЗ
 
       Сумна статистика свідчить що, у зв’язку з низькими температурами навколишнього середовища  в Україні зростає кількість нещасних випадків під час використання печей, кухонних плит, камінів, водопідігрівачів, автомобілів. За останні 10 років кількість випадків невиробничого травматизму при використанні газу в побуті зросло в 10 разів.  15 січня 2018р. в с. Трисвятська Слобода Чернігівського району чадним газом отруїлося 3 особи, з яких 1 дитина 2001р.н. померла. 16 січня 2018р. в с. Крапивне Ніжинського району від отруєння чадним газом до лікарні доставлено жінку 1935р.н. 16 січня 2019р. за попереднім діагнозом – отруєння чадним газом від працюючого автомобіля в закритому гаражі, виявлено тіла загиблих 2-х молодих людей. 30 вересня 2019р. в м. Чернігові за попереднім діагнозом – отруєння чадним газом в квартирі п»ятипоперхового будинку  було виявлено тіло дитини 2009 р.н.
        Основними причинами нещасних випадків являються незадовільний стан вентиляційних і димових каналів, самовільне встановлення та підключення газового обладнання до системи газопостачання та використання газових плит не за призначенням. Також до основних причин можна додати зношене газове обладнання, в якого закінчився термін експлуатації та невиконання елементарних правил безпечного користування газом у побуті.
Зупинимося на використанні газових плит не за призначенням. Газові плити в побуті призначені для приготування їжі, але аж ніяк для обігріву приміщень. Так що ж відбувається коли ми вирішуємо погрітися за допомогою газової плити? Зі шкільних уроків хімії ми всі знаємо, що для того щоб відбувалася хімічна реакція горіння необхідний кисень. Так для згоряння 1 м3 природного газу метану (С Н4) необхідно 2 м3 кисню (О2) або близько 10м3 повітря  При повному згорянні газу, якщо на 1 молекулу метану приходиться дві молекули кисню, утворюється вуглекислий газ СО2 (двуокис вуглецю),
            При неповному згорянні газу при недостатній кількості кисню утворюється СО (окис вуглецю)– чадний газ:
При правильному горінні газу полум”я спокійне, блакитно-зеленого кольору, довжина язичків однакова у всіх отворах пальника. При неповному згоранні полум”я має витягнуту форму і жовтооранжевий колір. Коли ми, для того щоб обігрітися, запалюємо всі конфорки на газовій плиті та ще й духову шафу, звісно ж обмеживши приток свіжого повітря до приміщення (а цьому “допомагають” герметичні металопластикові вікна та герметичні так звані “бронедвері, що мають ущільнюючі гумові прокладки), то в такому випадку  в зоні горіння дуже швидко не буде достатньої кількості повітря, газ буде згорати не повністю, так як частина його горючих компонентів не зможе вступити в хімічну реакцію. Беручи до уваги те, що газова плита в такому режимі споживає за годину приблизно 1,4 м3 газу та помноживши на кількість необхідного повітря, можемо визначити на який час в герметично зачиненому приміщенні вистачить повітря.
        Чадний газ без кольору, зі слабким запахом, легко розчиняється в повітрі, дуже отруйний. Небезпечні властивості чадного газу обумовлені тим, що він витісняє кисень з оксігемоглобіну крові і вступає в сполуку з гемоглобіном, утворюючи карбоксігемоглобін. Кров стає нездатною переносити достатню кількість кисню з легень до тканин, а через пониженижений вміст кисню в крові виникає кисневе голодування. При наявності в приміщенні чадного газу 0,1% через годину людина починає відчувати головний біль, нудоту, запаморочення, при наявності, 0,5% - через 20-30хв. смертельний вплив, 1% - після декількох вдихів людина втрачає свідомість, а через 1-2 хвилини дуже сильне або смертельне отруєння.
       Будьте пильні! Цінуйте своє життя та життя оточуючих вас людей - дотримуйтесь правил безпечного користування газом. При появі запаху газу дзвоніть в аварійну газову службу pf тел. 104. 
 
За інформацією відділу з питань НС виконкому Ніжинської міської ради
 

Шановні ніжинці!

       Внаслідок сухої та спекотної погоди на території Чернігівської області встановлено найвищий 5 клас пожежної небезпеки (надзвичайна пожежна небезпека), що значно збільшує ризик виникнення пожеж у приватному житловомусекторі та природних екологічних системах. За таких умов розведене багаття, кинутий непогашений сірник або недопалок можуть призвести до виникнення пожеж з непередбачуваними наслідками. Лише з 19 по 28 серпня внаслідок необережності громадян у поводженні з вогнем сталося 62 пожежі в природних екологічних системах, внаслідок яких одну особу травмовано, площа пройдена вогнем склала близько 100 га. Також, за цей же період виникло 4 пожежі на торфовищах у Семенівському, Талалаївському, Чернігівському та Борзнянському районах на загальній площі 15,8 га.
       З метою забезпечення пожежної безпеки на території м. Ніжина та області та на виконання доручення в.о. голови Чернігівіської обласної державної адміністрації від 03.09.2019р. звертаємося до населення з проханням тимчасово утриматись від відвідування міського лісу та лісних масивів в Чернігівській області.

 

Ніжинський МРВ УДСНС України у
Чернігівській області, відділ з питань
надзвичайних ситуацій виконавчого комітету
Ніжинської міської ради

 

Про заборону спалювання сухої рослинності та її залишків! 
 
   

       Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради 
 П О П Е Р Е Д Ж А Є про заборону спалювання сухої природної рослинності

        Згідно зі статтею 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб — від 850 до 1190гривень.
         Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 гривень і на посадових осіб — від 1190 до 1700 гривень.

         Крім того, за спалювання сміття та листя передбачена адміністративна відповідальність. Несанкціоноване спалення листя та сміття відповідно регулюється статтею 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1360 гривень.

         У разі виявлення осіб, які здійснюють підпал, телефонуйте за номером «102», а в разі пожежі – «101».

           Будь свідомим громадянином — не пали сміття та листя!

 

Безпечний літній відпочинок

        Головною умовою виконання всіх планів літних канікул є безпека в різних нестандартних ситуаціях. Педагогічний колектив ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» приділяє велику увагу попередженню юнацького травматизму під час літнього відпочинку і проводить профілактичні заходи.

Першою умовою безпечного літнього відпочинку є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, впевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.
       Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Тому, класними керівниками були проведені пізнавальні заходи, присвячені безпеці на воді. Студенти закріплювали правила поводження на воді з допомогою навчальних презентацій та документальних фільмів із даної тематики.
       Будемо сподіватися, що такі необхідні настанови принесуть користь та допоможуть студентам коледжу виконувати такі прості, але обов’язкові правила поводження на воді.

Альона Шкодин, пр.інженер з охорони праці

 
 
ЯК НЕ ЗІПСУВАТИ ЛІТНІЙ ВІДПОЧИНОК
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ВОДІ
Пам’ятайте:
  • не запливайте за обмежувальні буйки;
  • не пірнайте з берега в невідомих вам місцях (глибина може бути недостатньою для пірнання);
  • не допускайте переохолодження тіла у воді, при появі судом негайно вийдіть з води;
  • стримуйте оточуючих від необережних вчинків; не залишайте дітей без нагляду старших. Забороняйте дітям, молодшим десяти років, самостійно заходити у воду;
  • не заходьте у воду в нетверезому стані.
Перша допомога при утопленні:
  • швидко витягніть постраждалого з води;
  • викличте через перехожих «швидку допомогу», а самі, до прибуття лікарів, надайте першу допомогу;
  • очистіть порожнину рота і гортань утопленого від слизу, мулу, піску;
  • переверніть постраждалого на живіт, перегніть через своє коліно, щоб голова звисла вниз і декілька разів натисніть на спину. Дитину можна підняти за ноги;
  • проведіть штучне дихання до прибуття лікарів;
  • після появи у постраждалого самостійного дихання дайте йому тепле пиття і доправте у лікарню;
  • під час надання допомоги травмованому (голова, шия, спина, кінцівки) забезпечте йому повний спокій і викличте швидку допомогу.
Якщо кліщ вп’явся в шкіру:
  • його потрібно обережно зняти, але так, щоб не розчавити і не відірвати хоботок.
Ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно.
Не намагайтеся випалити кліща зі шкіри, не змазуйте його бензином або лаком для нігтів і не намагайтеся проколоти його шпилькою.
Для успішного видалення кліща необхідно:
  • уражене місце змастити рослинною олією або жирним кремом;
  • видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку в бік і поступово витягуйте короткими, легенькими посмикуваннями;
  • дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;
  • після видалення уражене місце змажте настоянкою йоду або спиртом;
  • вилученого кліща обов'язково спаліть;
  • після видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом.
       Навіть у разі успішної "операції" постраждалого слід показати лікареві. Протягом місяця знадобиться нагляд за його станом, особливо якщо це дитина. За появи ознак захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібною буде негайна госпіталізація!
        Якщо вам не вдається витягти кліща, або його щелепи застрягли в шкірі, зверніться до лікаря.
За матеріалами сайту НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111