Голова циклової комісії
Дяченко Любов Анатоліївна
викладач дисципліни «Організацій міжнародних автомобільних перевезень»
(к.т.н., доцент, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист)
Тел.: (04631) 7-51-34
Електронна пошта: LAD19@i.ua
СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Штатні викладачі:
-
-
Горбач Віктор Іванович, викладач дисципліни "Організація автомобільних вантажних перевезень" (спеціаліст вищої категорії, старший викладач);
-
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Нині без автомобільного транспорту неможлива діяльність жодної галузі господарства країни. Безліч підприємств та організацій тісно пов'язані з автомобільними перевезеннями у промисловості, будівництві, сільському господарстві, торгівлі. Функціонують великі транспортні та логістичні термінали для вантажів і пасажирів, транспортні системи міст. В автотранспортних та транспортно-експедиторських службах або відділах із забезпечення автомобільних перевезень вантажів та пасажирів потрібні фахівці з організації перевезень та управління на транспорті. Формування ринкового господарства ставить нові вимоги щодо змісту та організації підготовки фахівців на автотранспорті. Головним завданням при підготовці студентів є виховання у них високої відповідальності, творчо-пошукового ставлення до обраної професії, підготовки грамотного фахівця.
Освітній процес зі спеціальності 275.03 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)", в коледжі забезпечує випускова циклова комісія з транспортних технології. Циклову комісію створено у 2007 році у зв'язку з ліцензуванням даної спеціальності.
Планування і організацію роботи, безпосереднє керівництво цикловою комісією здійснювали Стрижак Володимир Васильович, спеціаліст вищої категорії, Горбач Віктор Іванович, спеціаліст вищої категорії. З 2018 року головою циклової комісії є к.т.н., спеціаліст вищої категорії, викладач-мАетодист Дяченко Любов Анатоліївна.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
-
забезпечення виконання навчальних планів і програм дисциплін циклу професійної та практичної підготовки зі спеціальності 275 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)";
-
створення комплексів навчально-методичного забезпечення дисциплін, що викладаються, та практик;
-
розробка й рецензування навчально-методичних посібників, сприяння оновленню науково-методичної літератури і довідників зі спеціальності, розробка рекомендацій щодо організації самостійної роботи студентів тощо;
-
забезпечення дисциплін, що викладаються, відповідним матеріально-технічним обладнанням згідно з вимогами, навчально-методичною літературою та електронними навчальними ресурсами;
-
проведення навчальних та виробничих практик зі спеціальності, укладання договорів з базами для проходження практик;
-
розгляд і обговорення тематики та змісту курсових робіт, дипломного проєктування;
-
організація захисту дипломних та курсових проєктів;
-
участь у науково-практичних конференціях, семінарах;
-
проведення профорієнтаційної роботи та сприяння працевлаштуванню випускників.
Робота циклової комісії спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу шляхом запровадженням новітніх, високоефективних методик підготовки майбутніх спеціалістів на рівні сучасних та перспективних вимог: підвищення рівня науково-методичного забезпечення навчальних дисциплін, стимулювання студентів до самостійної роботи та активізації їх пізнавальної діяльності.
Для формування творчої активності майбутнього спеціаліста, розвитку його професійно пізнавальних інтересів, здібностей, вміння працювати в колективі має велике значення використання різних форм і методів навчання та виховання. Головним завданням при підготовці спеціалістів є виховання у них високої відповідальності, організованості, творчого ставлення до праці.
Практичні заняття проходять в лабораторіях та кабінетах навчального закладу, на виробничих базах сучасних підприємств, у формі екскурсії по вивченню нової техніки і прогресивних технологій.
Колектив викладачів циклової комісії активно працює над методичним забезпеченням дисциплін, а саме – розробляють електронні підручники, навчально-методичні посібники, опорні конспекти лекцій, ділові ігри, заняття-конкурси та ін.
Викладачі циклової комісії щорічно представляють свої методичні матеріали на Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «Педагогічний оскар», який проводить Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».
Викладачі циклової комісії постійно вдосконалюють свій професійний рівень, проходять стажування на виробництві. Так Дяченко Л.А. пройшла міжнародне стажування у 2020 році в Університеті Пули імені Юрая Добрили (Хорватія) з отриманням європейського сертифікату з англомовним додатком за напрямом професійної діяльності та у 2022 році - стажування на виробництві на базі ТОВ «Ваш перевізник», Горбач В.І. у 2021 році - на базі ТОВ «Онікс Агро-Трейд», Приходько С.П. у 2021 - на базі ТОВ «Центр Інновацій АСП».
Серед заходів, які проводить циклова комісія, що дозволяють студенту на заняттях та в позааудиторний час заглибитись в особливості спеціальності, досить ефективним стало проведення тижня циклової комісії.
Проводяться екскурсії студентів на сучасні транспортні підприємства, такі як ТОВ "Укртранс", де вони безпосередньо знайомляться з організацією автомобільних вантажних, пасажирських, міжнародних перевезень, керівниками та працівниками підприємств, їх посадовими обов’язками і безпосередньо приймають участь у виробничих процесах.
Розвиток у майбутніх фахівців творчого підходу до своєї діяльності, стимулювання творчого пошуку, самовираження забезпечує організація курсового і дипломного проектування та стажування на виробництві в ході технологічної та переддипломної практики.
Протягом навчання студенти проходять практику згідно двосторонніх договорів в провідних транспортних, сільськогосподарських та переробних підприємствах, зокрема ТОВ «Пассервіс», ПП «Омнібус Н», ТОВ «Ніжин хліб», ТОВ «Ніжинський консервний завод», ТОВ «Ніжин Агро», КП «ВУКГ».
На підприємствах тісно поєднується теоретична підготовка з практикою, що глибоко зацікавлює і викликає у студентів впевненість у правильності вибору спеціальності.
Викладачі циклової комісії формують у студентів професіоналізм, людську чесність дбайливого господаря, відповідальність, вони завжди в творчому пошуку нового і передового, як у викладанні навчальних дисциплін так і професійному спрямуванні.
Загальною навчально-методичною проблемою циклової комісії є забезпечення високого рівня навчання через неперервне вдосконалення рівня професійної компетентності викладачів та раціональне використання традиційних і новітніх педагогічних технологій.
Випускникам, які здобули освітньо-професійний ступінь вищої освіти фахового молодшого бакалавра, присвоюють кваліфікацію – організатор з обслуговування перевезень (на автотранспорті). Після закінчення навчання в коледжі випускники продовжують навчання за ступеневою освітою у Національному університеті біоресурсів і природокористування України.
Випускники можуть працювати в якості фахівців з транспортних технологій на автомобільному транспорті, а також у будь-яких інших галузях: торгівля, промисловість, будівництво, сільське господарство, служби комунального господарства у містах.
Фахівці підготовлені до роботи за спеціальністю 275.03 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)" здатні кваліфіковано вирішувати завдання технічного, організаційного та технологічного забезпечення автомобільних перевезень вантажів і пасажирів на будь-яких транспортних і нетранспортних підприємствах, де є автомобілі, та обіймати посади середнього рівня на цих підприємствах: головний диспетчер (транспорт, складське господарство); менеджер (управитель) з транспортно-експедиторської діяльності, менеджер (управитель) на автомобільному транспорті; менеджер (управитель) в торгівлі транспортними засобами; менеджер (управитель) з логістики; диспетчер диспетчерської служби керування, логіст, диспетчер служби руху; диспетчер автомобільного транспорту, диспетчер з міжнародних перевезень, диспетчер служби перевезень, диспетчер зі збору навігаційної інформації, диспетчер підприємства (району) мереж; інструктор з експлуатаційних, виробничо-технічних та організаційних питань; фахівець з технічної експертизи; диспетчер-інструктор; диспетчер-інспектор, інженер з безпеки руху, ревізор автомобільного транспорту, ревізор з безпеки руху, технік-інспектор; агент страховий; агент комерційний; агент з митного оформлення вантажів та товарів, агент з передачі вантажу на прикордонній станції (пункті), агент із замовлень населення на перевезення, адміністратор пасажирської служби, експедитор транспортний, черговий по транспортно-експедиційному підприємству; інспектор митний; інспектор з ліцензування; інспектор державний.
МЕТОДИЧНІ ПРОБЛЕМИ НАД ЯКИМИ ПРАЦЮЮТЬ ВИКЛАДАЧІ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ:
- впровадження і застосування інтерактивних форм і методів навчання;
- формування енергозберігаючих технологій автомобільних перевезень;
- забезпечення ефективної практичної підготовки під час вивчення дисциплін спеціальності 275.03 "Транспортні технології (на автомобільному транспорті)";
- концепція і технологія педагогічної діагностики самостійної навчальної діяльності студентів;
- формування професійних якостей майбутнього фахівця на основі інтеграції освітньо-інноваційної та практичної діяльності.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
РЕЗУЛЬТАТИ АНКЕТУВАННЯ ЗА ОПП ТРАНСПОРТНІ ТЕХНОЛОГІЇ (НА АВТОМОБІЛЬНОМУ ТРАНСПОРТІ)
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА
НАУКОВИЙ ГУРТОК "ЛОГІСТ"