Гармонійний рух, чіткий
ритм, найактивніша форма
існування – це СПОРТ
Сухомлинський В.А.
СПОРТ – ЦЕ:
- ЗДОРОВ’Я ТА ФІЗИЧНЕ ЗАГАРТУВАННЯ;
- ВИТРИВАЛІСТЬ ТА ЕМОЦІЙНЕ САМОПОЧУТТЯ;
- ПОСТІЙНИЙ РУХ ТА САМОВДОСКОНАЛЕННЯ;
- БОРОТЬБА, ЗМАГАННЯ ТА АМБІЦІЇ;
- ТРИВАЛІ ТРЕНУВАНННЯ ТА ЕМОЦІЙНА СТІЙКІСТЬ;
- НЕПЕРЕБОРНЕ БАЖАННЯ БУТИ УСПІШНИМ;
- ПРАГЕНННЯ СТАТИ ПЕРШИМ ТА НАЙКРАЩИМ;
- ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ І СВОЇХ СИЛАХ;
- ПРАГНЕННЯ ДОСЯГНУТИ ВЕРШИН МАЙСТЕРНОСТІ;
Не важливо, чим є для Вас спорт, головне,
щоб Ви отримували задоволення від занять ним!
Колектив Ніжинського фахового коледжу НУБіП України живе за принципом: «У здоровому тілі – здоровий дух». Ця формула втілює ідею всебічно розвиненої особистості, в якій фізична досконалість органічно поєднується з високим рівнем інтелектуально-духовного розвитку.
Організацією спортивно-масової роботи в коледжі займається керівник фізичного виховання Булавенко Юрій Костянтинович, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, викладач дисциплін «Фізичне виховання», «Фізична культура».
Здоров’я – перша й найважливіша потреба людини, яка визначає його здатність до навчання, праці та забезпечує гармонійний розвиток. Здоровий спосіб життя – це раціонально організований, активний, трудовий, загартовуючий та, в той же час, захищаючий від впливу навколишнього середовища спосіб життя, який дозволяє до глибокої старості зберігати моральне, психічне й фізичне здоров’я людини.
Формування здорового способу життя залежить тільки від нас самих, нашої самооцінки, переконань та світогляду і є головним важелем первинної профілактики здоров’я молоді через зміну стилю та укладу життя, його оздоровлення з використанням знань для подолання шкідливих звичок, гіподинамії та несприятливих сторін життя, пов’язаних із різноманітними ситуаціями. Для нашого педагогічного колективу ці питання є пріоритетними.
Фізична культура і спорт у Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України є невід’ємною частиною заходів щодо профілактики захворюваності, підвищення продуктивності праці, створення умов для активного відпочинку студентів та викладачів.
Завдання викладачів циклової комісії фізичного виховання – стати організаторами і координаторами такої спільної діяльності студентів, викладачів, батьків, яка б допомагала кожному учасникові освітнього процесу усвідомлювати здоров’я як самоцінність, обирати здоровий спосіб життя.
Формуючі ціннісні орієнтири студентів у контексті збереження та зміцнення здоров’я, викладачі циклової комісії фізичного виховання постійно самовдосконалюються та підвищують рівень фахової майстерності. Викладачами розроблене методичне забезпечення з усіх видів спорту, передбачених навчальною програмою, підготовлені методичні рекомендації, навчально-методичні посібники, наочні засоби навчання тощо.
Спортивно-масова робота коледжу багатогранна, потребує чимало зусиль в організаційному плані, проте викладацький та студентські колективи нашого закладу є надзвичайно активними.
До послуг студентів та викладачів функціонує спортивний комплекс: стадіон площею 2366 м2, 4 спортивних зали загальною площею 2690 м2, 1 тренажерний зал, 5 спортивних майданчиків (майданчики з волейболу, баскетболу, майданчик зі спортивним знаряддям), смуга перешкод.


У коледжі функціонують 8 спортивних секцій, в яких студенти коледжу мають змогу займатися безкоштовно:
- баскетбол;
- волейбол (чоловіки);
- волейбол (жінки);
- футбол;
- гандбол;
- легка атлетика;
- настільний теніс;
- шахи (шашки);
- для викладачів – група здоров’я.
Щороку в коледжі проводяться такі основні заходи фізкультурно-масової і спортивної роботи: спартакіада серед студентів І-IV курсів з волейболу (жінки), волейболу (чоловіки), баскетболу, футзалу, настільного тенісу, шахів; спартакіада серед мешканців гуртожитку з волейболу (чоловіки), футболу, шахів.
Колектив циклової комісії фізичного виховання систематично веде пошук нових форм організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи для залучення студентської молоді до системних занять фізичною культурою і спортом, організовує та проводить товариські зустрічі з учнями закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, спартакіади здоров’я як для студентів, так і співробітників коледжу тощо.




Протягом 2020 року студенти коледжу:
- стали переможцями Всеукраїнського турніру «Кубок України з бойового самбо серед юнаків та юніорів» (1, 1 місця);
- стали призерами Чемпіонату України з боротьби самбо (3, 3 місця);
- стали переможцями та призерами відкритого чемпіонату Чернігівської області з легкої атлетики/легкоатлетичного кросу (1, 1, 1, 1, 2, 2, 2, 3, 3, 3 місця);
- стали переможцями та призерами Чемпіонату Чернігівської області з хортингу (1, 3 місця);
- стали переможцями та призерами Чемпіонату Чернігівської області з самбо (1, 2, 2, 3, 3, 3 місця);
- стали переможцями та призерами Чемпіонату Чернігівської області з легкоатлетичного кросу (1, 2 місця);
- стали призерами у першості міста Чернігова з легкоатлетичного кросу (2, 3 місця).
В міських змаганнях з футболу за участю студентів та викладачів коледжу було вибороне III місце. Викладачі коледжу приймали участь в Міжвідомчій спартакіаді з легкої атлетики.
Студенти та викладачі коледжу постійно беруть активну участь у змаганнях міського, районного, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
Колектив коледжу має вагомі здобутки на рівні країни, за результатами проведення Всеукраїнських спортивних ігор серед студентів аграрних закладів фахової передвищої освіти (з 108 аграрних коледжів):
за 2015 рік – 25 місце;
за 2016 рік – 12 місце;
за 2017 рік – 13 місце;
за 2018 рік – 9 місце;
за 2019 рік – 8 місце;
за 2020 рік – не проводилися.
Колектив коледжу, громадськість міста й області пишаються студентами та випускниками коледжу, які досягли вагомих результатів у спорті, серед яких є чемпіони світу, України, області.


