|
Голова циклової комісії
спеціаліст вищої категорії, викладача дисципліни "Фінансовий облік"
Тел.: (04631) 7-51-34
Електронна пошта: lfedorenko_83@ukr.net
|
СКЛАД ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
Штатні викладачі:
-
Романенко Тетяна Василівна, викладач дисципліни "Фінанси ” (спеціаліст вищої категорії, викладач-методист);
-
Назаренко Валентина Миколаївна - керівник навчальних практик (спеціаліст)
-
-
Потопальська Наталія Володимирівна, викладач дисципліни "Економіка, організація та планування виробництва" (спеціаліст вищої категорії, старший викладач)
- Юрош Ольга Валеріївна, викладач дисципліни "Діловодство" (спеціаліст).
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
Циклова комісія спеціальних економічних дисциплін є випусковою для спеціальності 071 «Облік і оподаткування» і забезпечує викладання фахових дисциплін даної спеціальності.
Бухгалтерський облік — це мова бізнесу. У сучасних умовах облік – це інструмент інформаційно-аналітичного забезпечення управління, підвищення ефективності господарської діяльності, оскільки забезпечує власників, менеджерів та зовнішніх зацікавлених осіб якісною інформацією про фінансово-економічні процеси, ресурси та ефективність їх використання.
Професія бухгалтера завжди користується стабільно високим попитом на ринку праці. Спеціальність «Облік і оподаткування» є комплексною спеціальністю, яка дає можливість фахівцеві працювати у двох напрямах: бухгалтерському обліку та оподаткуванні. Крім того, фахівці даної спеціальності є багатофункціональними працівниками. Сучасний бухгалтер займається не тільки веденням обліку, але й здійснює іншу діяльність, що включає планування і прийняття рішень, у тому числі щодо оптимізації оподаткування, контроль за дотриманням платіжної та податкової дисципліни на підприємстві, оцінку та аналіз господарсько-фінансової діяльності.
Фахівець з бухгалтерського обліку може обіймати первинні посади:
• провідного бухгалтера;
• головного касира;
• бухгалтера;
• бухгалтера-ревізора;
• бухгалтера-експерта.
ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ
- формування економічних знань, умінь та навичок студентів на рівні державних стандартів освіти;
- забезпечення виконання навчальних планів і програм дисциплін економічного спрямування;
- створення комплексів навчально-методичного забезпечення економічних дисциплін;
- удосконалення методики викладання навчальних дисциплін, проведення лекційних, практичних, лабораторних, семінарських занять, навчальної та виробничої практик, курсових робіт;
- підготовка, розгляд і обговорення екзаменаційних матеріалів для проведення семестрових екзаменів і державної підсумкової атестації студентів, тематики та змісту курсових робіт, іншої методичної документації для контролю знань студентів;
- контроль та аналіз знань студентів і визначення єдиних критеріїв їх оцінки;
- керівництво науковою роботою студентів;
- організація самостійної та індивідуальної роботи студентів;
- участь у науково-практичних конференціях, семінарах;
- проведення профорієнтаційної роботи та сприяння працевлаштуванню випускників;
- організація підвищення кваліфікації викладачів.
Методичні проблеми над якими працюють викладачі циклової комісії спеціальних економічних дисциплін:
-
вдосконалення форм і методів практичної підготовки фахівців;
-
здійснення компетентнісного підходу у формуванні інноваційної особистості;
-
сучасні педагогічні технології особистісно-орієнтованого навчання як засіб розвитку творчого потенціалу студентів;
-
формування професійних якостей фахівця на основі інноваційної діяльності;
-
формування методологічної основи викладання фахових навчальних дисциплін.
Програма навчання студентів спеціальності 071 «Облік і оподаткування» відповідає кращим сучасним світовим стандартам із використанням новітніх методик. В освітньому процесі застосовуються такі високопродуктивні активні методи: лекції-дискусії з комп’ютерною візуалізацією; Workshop, семінари-дискусії з розглядом практичних господарських ситуацій та практичних шляхів їх вирішення; практичні заняття на основі кейсів облікових та аналітичних завдань, які вимагають формування обґрунтованих логічних висновків; вправи з елементами ділових ігор.



Невід’ємною частиною освітнього процесу є здобуття студентом практичних навичок під час виконання практичних робіт, курсових робіт, та проходження навчальних і виробничої практики на провідних підприємствах міста та області.
Освітній процес передбачає посилену підготовку з сучасних управлінських систем і комп'ютерних технологій. Студенти мають можливість працювати у комп'ютерному класі, кабінеті навчальної бухгалтерії опановуючи найсучасніші програмні продукти з фаху (1С: Підприємство 8.2, , Парус, M.E.Doc). Протягом навчання майбутні фахівці з обліку і оподаткування приймають участь у роботі круглих столів з питань розвитку економіки, бухгалтерського обліку та оподаткування в Україні, вітчизняних та міжнародних науково-практичних семінарах і конференціях, тренінгах, які проводять досвідчені вітчизняні та закордонні фахівці.