Сьогодні виповнюється 36 років з дня Чорнобильської катастрофи. 26 квітня 1986 року о 01 год. 23 хв. за київським часом сталася аварія: з різницею у дві секунди відбулися два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, унаслідок яких сумарна радіація ізотопів, викинутих у повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними та екологічними збитками. Унаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС забруднено радіонуклідами понад 145 тисяч квадратних кілометрів території.
До 24 лютого про Чорнобиль ми згадували здебільшого в минулому часі, проте російські окупанти змусили нас говорити про нього в теперішньому, оскільки з першого дня війни існувала небезпека повторення трагедії світового масштабу. Вони облаштували на території атомної електростанції командний пункт, через який проходили десятки тон снарядів та десятки сотень одиниць російської техніки. На Чорнобильській АЕС окупанти знищили і розграбували унікальну радіологічну лабораторію світового значення, яка була облаштована комплексом з потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами. Мілітаризація врази підвищувала рівень радіоактивної небезпеки. Було перервано на декілька днів електропостачання об’єкту «Укриття», спровоковані пожежі у лісових масивах. Необхідно зважити на героїзм персоналу ЧАЕС, адже лише 20 березня 2022 року відбулася часткова ротація персоналу і евакуація осіб, які знаходились на станції.
Сьогодні ми схиляємо голову не тільки перед минулим, але й перед теперішнім героїзмом персоналу ЧАЕС, енергетиків та рятувальників.
Наталія Шевченко, заступник директора з виховної роботи