Хустка вважалася особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління. Люди здавна вважали, що хустка є символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов'язковим головним убором заміжньої жінки.
Також хустка була маркером соціального стану жінки: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні. Водночас хустина свідчила й про рівень достатку родини, адже заможні жінки носили хустки із дорогих тканин, бідні – із дешевших.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою, що символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція збереглася в Україні й донині.
Сьогодні вкрай важливо відроджувати традиції та звичаї, берегти нашу культурну спадщину. Колектив Ніжинського фахового коледжу НУБіП України запрошує ніжинок долучитися до флешмобу «Українська хустка мені до лиця». Для цього достатньо зробити фото з українською хусткою та опублікувати у соцмережах із хештегом #НіжинУкраїнськаХустка.
Наталія Шевченко, заступник директора з виховної роботи