8 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

    
«Сьогодні, в цей чистий світанок,
У розквіт нової весни,
Згадаємо ми ветеранів,
І тих, хто з війни не прийшли…»
       Щороку 8 травня в День пам’яті та примирення, Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом та всіх жертв Другої світової війни. Це свято було встановлено відповідно до закону України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» від квітня 2015 року.

       Офіційним символом відзначення Дня пам’яті та примирення, як і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, є квітка червоного маку – загальноприйнятий у світі символ відзначення пам’ятних днів Другої світової війни. Гаслом обох пам’ятних днів є «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо!».

       Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства (загинуло від 50 до 85 мільйонів людей). Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.
       Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939-1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.
       Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулася війна – військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна – це не лише танки, гармати і видовищні бої, війна – це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

        Зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором, і ця повномасштабна війна на території нашої країни супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва рф. У цьому вона більше нагадує гітлерівську Німеччину 1930-х, напередодні глобального конфлікту. Цинічно та підступно ворожа армія руйнує наші життя та вбиває звичайних людей.

       У своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський говорив: «Ми б'ємося за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо. Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки у Другій світовій війні, у якій загинуло понад вісім мільйонів українців. І зовсім скоро в Україні буде два Дні Перемоги, а в когось не залишиться жодного».

       Традиційно вшанували пам’ять жертв Другої світової війни і представники колективу Ніжинського фахового коледжу НУБіП України, поклавши квіти до пам`ятника Вічного вогню, та хвилиною мовчання згадавши тих, хто віддав своє життя за наш спокій.

       Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Для них найвищим законом буття є і залишиться – захист рідної України, її свободи і незалежності. Низько вклоняємося ветеранам Другої світової, дітям війни, учасникам російсько-української війни за те, що не дали тоді й нині розтоптати та поставити на коліна Україну. Наш святий обов’язок – шанувати їх безцінний подвиг, зберегти спогади очевидців кривавих років війни для наступних поколінь.
       Ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, хто бореться з російськими окупантами, а також усіх жертв Другої світової війни. Слава та шана Героям, які в усі часи захищали і захищають Україну!
 
Ганна Ковтун,
культорганізатор коледжу

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111