8 ВЕРЕСНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГРАМОТНОСТІ

       Якщо ми опиняємося в чужій країні, мови якої не знаємо, то доводиться мати справу з численними труднощами — не можемо зрозуміти дорожніх знаків, прочитати потрібні інструкції та навіть написи на упаковках з продуктами. Ми почуваємося розгубленими й безпорадними, але  ця гіпотетична ситуація лише в невеликій мірі є прикладом того, що відчуває людина, яка не вміє читати. Грамотність зазвичай сприймається нами як щось належне, тому важко уявити, що чимало людей у сучасному світі живуть без базових навичок читання й письма. Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми та сприяти її подоланню, за ініціативою ЮНЕСКО було засновано Міжнародний день грамотності, який відзначається щороку 8 вересня.  
      Грамотність –  свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Рівень грамотності в розвинутих країнах високий — в середньому 99,2%. В Україні рівень грамотності високий — за даними ООН він становить 99,8%. Мабуть, тому ми сприймаємо вміння читати й писати як щось звичне й не замислюємося над перевагами, які вони надають. 
      Проте майже одна шоста від загалу землян неграмотні – 860 мільйонів, це вражаюча цифра! З них – 100 мільйонів дітей, які ніколи не сиділи за партами, не тримали в руках книгу, не лічили зірок у небі та, найстрашніше, залишилися на узбіччі цивілізації. Найбільше неписьменних мешкають у Південній та Західній Азії, а також в африканських країнах на південь від Сахари.
       Немає жодного сумніву в тому, що письменність має важливе значення для населення Землі. Саме грамотність допомагає дітям, молоді, дорослим засвоїти найважливіші життєві навички, які дають можливість гідно протистояти життєвим  викликам. Грамотність є основою для здобуття нових знань і вмінь, що є інструментами ефективної участі людини в усіх сферах суспільного життя ХХІ століття.
       Ми впевнені, що наша студентська молодь цінує знання, ерудованість, грамотність. А це ще одна мотивація, щоб сумлінно навчатися.
       Покращуйте свою грамотність, занурюйтесь у книжковий світ, адже це джерело розвитку, тому якщо людина не читає, вона деградує. Професійне навчання, основний вид діяльності студента, яке з кожним роком отримання освіти стає більш складним за формами та змістом, а тому підвищує вимоги до особистості. Сьогодні вчитися, саморозвиватися потрібно все життя, постійно, скільки років не було б людині, бо інакше через свою некомпетентність і неспроможність вона не зможе претендувати на гарну роботу, заробіток, грамотно вирішувати побутові проблеми, питання здоров’я, відпочинку, домашнього ремонту, використання комп’ютерних технологій тощо.
       Отже, пам’ятаймо, що бути грамотним – це життєва необхідність, можливість почувати себе частиною цивілізованого світу.
Ольга Кисла, викладач циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111