БІНАРНЕ ЗАНЯТТЯ. ДРАМА-ФЕЄРІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ. «ЛІСОВА ПІСНЯ» ЛЕСІ УКРАЇНКИ ТА «СИНІЙ ПТАХ» М.МЕТЕРЛІНКА ПРО ВІЧНІ ЦІННОСТІ ЛЮДСЬКОГО БУТТЯ

       Драма-феєрія як жанр літератури завжди привертала увагу своєю символічною глибиною та здатністю відображати вічні цінності людського буття. 9 травня 2025 року на бінарному занятті з української літератури та зарубіжної літератури студенти групи АН 241 розглянули два визначні твори цього жанру: «Лісову пісню» Лесі Українки та «Синій птах» Моріса Метерлінка. Ці п’єси стали не лише літературними шедеврами, а й філософськими рефлексіями про сенс життя, духовні цінності людини та її гармонію зі світом.
        Викладачки Юлія Сидоренко і Юлія Івановська навчили студентів здійснювати жанровий та компаративний аналіз драматичних творів. Провідним видом роботи на занятті стало текстуальне дослідження драм-феєрій на основі їх жанрових характеристик. Студенти відмітили, що у «Лісовій пісні» Лесі Українки простежується гармонійне поєднання народної міфології, філософії та драматичної форми, тоді як «Синій птах» М. Метерлінка вирізняється символізмом та пошуком щастя через духовні цінності. Компаративний аналіз дозволив виявити схожість та відмінності між двома творами, що допомогло студентам глибше зрозуміти багатогранність жанру драми-феєрії.
       Практичні завдання з літературними першоджерелами забезпечили активну участь здобувачів освіти в евристичній бесіді, що допомогла розкрити ключові мотиви творів та поставити питання, які спонукають до глибоких роздумів, в аналізі ключових сцен, діалогів та образів героїв, що дозволило краще зрозуміти авторські ідеї та філософський зміст драм-феєрій. Прийоми критичного мислення «Читання з маркуванням» та складання діаграми «Кола Венна» дали можливість візуалізувати спільні та відмінні риси творів.

 

 

       Особливе захоплення студентів викликали використані мультимедійні елементи. Анімаційна відеовізуалізація міфічних істот художника Олега Шупляка допомогла оживити літературні образи «Лісової пісні» Лесі Українки, а яскраві сценічні ефекти з постановки «Синього птаха» дали змогу зануритися в атмосферу символістичного світу М. Метерлінка.

 

 

 

 

       Бінарне заняття стало корисним досвідом для студентів, адже воно поєднало поглиблене літературознавче дослідження із сучасними інтерактивними підходами. Розгляд художніх перлин української та бельгійської літератур в контексті вічних цінностей людського буття дозволив побачити, як література різних культур та епох може передавати універсальні істини та надихати на роздуми про життя.

 

 

Юлія Сидоренко, Юлія Івановська,
викладачки циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

111 111 111 111 111 111