БУДЬ МЕДІАГРАМОТНИМ!

       Поява інтернету та портативних технологій дозволяють нам споживати медіа в будь-якому місці та в будь-який час. А засоби масової інформації є частиною нашого повсякденного життя. Разом з тим, багатьом людям не вистачає знань та навичок критичного мислення, необхідних для розуміння та інтерпретації інформації, яку вони отримують, а деякі споживачі не знають, як джерела ЗМІ впливають на їхні думки та рішення.
       Термін «Інформаційна гігієна» прийшов в ужиток у зв'язку з розвитком інформаційних технологій та набуття людьми майже необмеженого доступу до потоків різного роду інформації. Адекватні реакції на будь-які новини і події, перевірка відомостей на предмет достовірності та дотримання простих правил цифрової безпеки є запорукою вдалої інформаційної гігієни. В умовах постійного потужного інформаційного потоку дотримання інформаційної гігієни здатне захистити людину не тільки від інформаційного маніпулювання, а й від його наслідків. Важливою частиною інформаційної гігієни є вміння розпізнавати неправдиву (фейкову) інформацію.
        Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є дана інформація, бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.
Майже кожна людина хоча б раз чула або читала поради щодо роботи з інформацією і переважна більшість із нас переконані, що вміють відрізнити правду від брехні та можуть контролювати свою поведінку у інфопросторі. А проте, це не так. Звісно, у грубі нісенітниці типу «гусей з біолабораторії» адекватна людина не повірить, але зазвичай дезінформація маскується набагато краще.
       Для того, щоб розібратися з колом питань, які стосуються медіаграмотності та інформаційної гігієни, для студентів першого курсу спеціальності «Транспортні технології (на автомобільному транспорті)» групи ПН231 класним керівником групи Віктором Горбачем та бібліотекарем Іриною Скальницькою було проведено виховний захід «Будь медіаграмотним», під час якого на прикладі одного факту розглянули найпопулярніші методи маніпуляції та найвідоміші фейки із соціальних мереж, обговорили різні випадки таких маніпуляцій з особистого досвіду самих студентів.

       На завершення зустрічі разом зі студентами сформулювали основні правила інформаційної гігієни, яких необхідно дотримуватись, споживаючи безперервний потік щоденної інформації.
 
Ірина Скальницька, провідний бібліотекар
Віктор Горбач, класний керівник групи

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111