ЧОРНОБИЛЬ НЕ МАЄ МИНУЛОГО ЧАСУ

       Щорічно 26 квітня відзначаються День чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
       З нагоди відзначення сумної для історії України дати – Дня Чорнобильської трагедії, викладачем дисципліни «Безпека життєдіяльності» Іриною Терещенко з метою консолідації та формування історичної свідомості українського народу, збереження пам’яті та вшанування жертв аварії на Чорнобильській АЕС для здобувачів освіти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України було проведено виховний захід «Чорнобиль не має минулого часу», де мова йшла про події 26 квітня 1986 року, про наслідки аварії на ЧАЕС та сьогодення в зоні відчуження.
       Напередодні тридцять восьмої річниці аварії на ЧАЕС завдяки розвитку сучасних технологій стало реальним відвідати Національний музей «Чорнобиль» разом із студентами других курсів спеціальностей «Облік і оподаткування» групи ОН221 та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕН221, і для цього необхідно було мати лише гаджет та доступ до Інтернету.
       Під час віртуальної екскурсії студенти розширили свої знання про велику трагедію, побачили представлені експонати: розсекречені документи, карти, фотографії, пам'ятки народної архітектури Полісся.
       Експозиції музею розповідають про героїчну, самовіддану працю людей багатьох професій. Особливий інтерес у відвідувачів викликала діюча трифазна діорама «Чорнобильська АЕС до, під час і після аварії», яка створює ефект присутності на місці подій, унікальні відеоматеріали, мультимедійні інформаційно-пошукові системи на сенсорних терміналах.

       Для проведення кінопоказу та обговорення документального фільму, присвяченого 38-м роковинам Чорнобильської катастрофи «Десять років відчуження», на виховний захід був запрошений заступник директора Ніжинського міського молодіжного центру Роман Гомоляко.

 

       Ті короткі сюжети, з яких складається фільм, режисер Сергій Буковський та його творча група зняли напередодні 10-річчя трагедії на Чорнобильській АЕС. Сюжет фільму демонструє стан зони, людей, які живуть там, їхні домівки, проблеми, з якими вони зустрічаються, – і все ж таки залишаються там. Не дивлячись на важкі умови проживання та постійну радіаційну небезпеку не покидають своїх домівок. Це – одна з рис українського характеру – не полишати місце народження, свою домівку.
       На завершення виховного заходу присутні вшанували пам’ять жертв трагічних подій квітня 1986 року хвилиною мовчання.
 
Ірина Терещенко,
викладач дисципліни
«Безпека життєдіяльності»

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111