Привіт! Мене зовуть Валерія. Я студентка першого курсу спеціальності «Комп'ютерна інженерія». Дуже швидко для всіх нас промайнув майже місяць з того часу, коли ми, новоспечені студенти-першокурсники, із завмираючим серцем уперше ввійшли до аудиторій Ніжинського фахового коледжу НУБіП України. Скажу відверто, що спочатку було навіть трохи страшнувато: нові викладачі, нові одногрупники, нові дисципліни. Та вже зараз я розумію, що наші хвилювання були даремні: нас тут чекали, нам раді і ми стали частиною великої та дружньої родини.
У коледжі є дуже гарна традиція: щоб краще познайомитися один з одним, з класним керівником, першокурсникам організовують екскурсії. Ось і наша група КН 211 та група ОН 211 ( спеціальність «Облік і оподаткування») не відмовилися від подорожі цікавими місцями рідної Чернігівщини. Ми вирушили до історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» в місто Батурин.
Столиця чотирьох гетьманів стала свідком політичних інтриг, любовних драм і військових трагедій. Тут розгоралася пристрасть Івана Мазепи та Мотрі Кочубей, писалися знамениті листи Василя Кочубея Петру Першому, відбулася помста карателів мужньому місту – і на довгі 300 років про славу Батурина нагадували лише руїни. Спалений і по-варварському знищений у 1708 р., нині він відроджується в минулій величі.
Під час екскурсії ми познайомилися з безцінними пам’ятками історії, архітектури, культури, археології та природи: відвідали палацово-парковий ансамбль гетьмана К.Розумовського, Музей «Будинок генерального судді В.Кочубея», Цитадель Батуринської фортеці.
Час промайнув дуже швидко. І навіть прохолодна осіння погода не стала на заваді позитивним емоціям і гарному настрою. Ми зробили багато цікавих фото та відео. Дорогою назад ми всі гуртом обговорювали нашу подорож, обмінювалися позитивними враженнями й уже будували плани стосовно майбутніх подорожей. За ці незабутні емоції ми дякуємо нашим класним керівникам Іванченко І.Г., Шкодин А.В та викладачу математики Демченко І.В., які організували нам цю екскурсію.
Валерія Коваль,
студентка групи КН 211