ЦИКЛ Х НАУКОВО-МЕТОДИЧНИХ ПРАКТИЧНИХ СЕМІНАРІВ «СУЧАСНА АГРАРНА ОСВІТА – 2020»

       Під час зимових канікул десятий рік поспіль було організовано й проведено цикл науково-методичних практичних семінарів для викладачів Ніжинського агротехнічного коледжу.
       21 січня заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Шеїн  привітала учасників семінарів з початком їх роботи та зазначила, що проведення науково-методичних практичних семінарів «Сучасна аграрна освіта» не просто стало доброю традицією, а й нагодою для обміну досвідом та можливістю підвищити свій фаховий рівень. Побажала плідної роботи, вагомих здобутків, творчого натхнення та невпинного руху вперед у власному саморозвиткові.
       Програма семінарів розрахована на три дні за такими напрямами:
  • інноваційні освітні технології – вимога часу;
  • український соціум та його основні проблеми;
  • сучасне бачення шляхів формування особистості через її внутрішній світ.
       Тематика доповідей, яку обирали викладачі, керуючись бажанням поділитися власним досвідом, напрацюваннями, була найрізноманітнішою та досить змістовною.
       Протягом трьох днів роботи семінарів присутні мали змогу не лише ознайомитися з науковими доповідями колег, але й взяти безпосередньо участь у майстер-класі «Клей: Який? Для чого? Як?», підготовленому викладачем циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Олександром Микулою, та тренінгу «Пробний етап впровадження математичного блоку програми міжнародного оцінювання PISA серед студентів і викладачів ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж», проведеному викладачами циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Іриною Демченко та Наталією Петриченко.

       Традиційно кожного року учасниками циклу семінарів стають представники інших закладів освіти, компаній, установ або організацій. Цьогоріч до коледжу завітали фахівець з точного землеробства
ПП «Агропрогрес» аграрної компанії ІМК Гуранський Мирослав та головний інженер Куциба Ігор.
       Представники компанії зупинилися на інноваціях та їх практичному застосуванні в агропромисловому комплексі, зауваживши, що на сьогоднішній день керуючись власним досвідом діяльності компанії можна стверджувати: «Не впроваджувати інновації – дорого, сучасні технології мають бути на службі аграріїв». Також відзначалося, що фактор, від якого залежить успішність впровадження інновацій, в першу чергу, – це людський. Крім того, інновації є лише коефіцієнтом, на який помножуються людські навички, при чому, як гарні, так і погані.
       Фахівці компанії дуже змістовно й цікаво представили увазі присутніх інновації точного землеробства, які на сьогодні вже впроваджені в ІМК:
  • паралельне водіння та системи автопілотування (використання системи GPS);
  • картографування урожайності;
  • системи відключення секцій на перекриттях;
  • супутниковий моніторинг та обстеження дронами;
  • контроль якості виконання польових операцій за допомогою програмної платформи з web-інтерфейсом для супутникового моніторингу транспорту.
       Але на цих досягненнях компанія не зупиняється і протягом
2020 року планується придбання та встановлення автономних метеостанцій.
Актуальність представлених доповідей викликала жваве обговорення та ряд запитань з боку учасників семінарів. По завершенню зустрічі гості подякували колективу коледжу за запрошення та відзначили важливість проведення подібних заходів і запросили до подальшої співпраці.

       У ході семінарів присутні обговорили широке коло питань, таких як: практичні рекомендації щодо оформлення наукових публікацій та навчально-методичної літератури педагогічними працівниками та вимоги до створення електронних підручників; аспекти застосування інтерактивних технологій; соціально-правові аспекти  земельної реформи в Україні; комп’ютерні математичні пакети інженерних і науково-технічних розрахунків; соціальні проекти як елемент екологічного виховання та інші. Цікаві виступи доповідачів укотре підтверджують: творчий підхід до своєї справи – запорука успіху.
       Заключним, неймовірно цікавим етапом семінарів стало проведення психотерапевтом Долінською Наталією психологічного тренінгу «Мандала як інструмент пізнання себе», під час якого учасники мали змогу зрозуміти, що мандала – це метод арт-терапії, який допомагає відчути життя через ефект самовираження, розширити рамки повсякденності, зняти напругу та стрес.
       Сучасна людина, як і тисячі років тому, створює мандали для того, щоб пізнати себе в світі і світ у собі. Раніше мандали використовувалися як інструмент для дослідження власної особистості, а з кінця 70-х років
20 століття – це вже стало цілим напрямком в арт-терапії, який використовується в індивідуальній та груповій психологічній роботі, що дозволяє досліджувати наше внутрішнє «Я». Творча робота з мандалою через її концентричні структури відновлює рівновагу і спокій, надає людині відчуття цільності. Психологи та психотерапевти застосовують дану методику для корекції емоційного стану та нормалізації поведінки людини.
       Усі бажаючі під час тренінгу отримали можливість створити власну мандалу та оволодіти унікальним інструментом саморегуляції, відновлення внутрішніх сил та пізнання себе.
       Дякуємо усім, хто брав участь в організації й роботі семінарів, а також сподіваємося, що проведення таких цікавих і, в першу чергу, корисних зустрічей в подальшому буде доброю традицією! 

Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111