Щорічно, починаючи з 2006 року, 14 грудня в Україні вшановують пам'ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС було затверджено Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Дату 14 грудня було обрано Президентом не випадково, адже саме в цей день 2000 року було закінчено роботи з будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком атомної станції, а 15 грудня АЕС була повністю зупинена.
Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.
Отримуючи великі дози опромінення, інженери, будівельники, шахтарі, енергетики, водії, військові, лікарі – усі, хто пішов тоді не тільки за наказом, а й за покликом серця, зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації і поверталися, а на зміну приїздили інші. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб.
Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож, у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь.
Бібліотека Ніжинського фахового коледжу НУБіП України пропонує до перегляду віртуальну виставку книг, присвячених Чорнобильській трагедії.