Директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» О.Литовченко узяла участь у брифінгу з розгляду законопроекту «Про фахову передвищу освіту»

        16 травня у Верховній Раді України відбувся брифінг, організований народним депутатом України Олександром Кодолою, з розгляду законопроекту «Про фахову передвищу освіту», у якому взяли участь директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» Литовченко Олена та директор Ніжинського медичного коледжу Чернігівської обласної ради Дудник Світлана.
         Йшлося про збереження такої важливої ланки освіти, яку надають у коледжах та технікумах. О.Кодола закликав колег-депутатів підтримати законопроект «Про фахову передвищу освіту», зберегти коледжі та технікуми і дати можливість молодим людям отримати фах. Вже проголосовано у першому читанні Законопроект «Про фахову передвищу освіту», який покликаний вирішити кризову ситуацію у сфері фахової передвищої освіти.
        В 2014 році був прийнятий Закон «Про вищу освіту», у якому освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» вилучено із рівнів вищої освіти. Технікуми, коледжі та прирівняні до них училища, функціонують у стані невизначеності лише на підставі перехідних положень вищезазначеного закону та Закону України «Про освіту», які дозволяють прийом на освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти «молодший спеціаліст» до 2019 року.
Саме тому виникла критична необхідність прийняти закон “Про фахову передвищу освіту”, це дасть змогу молодим людям, в першу чергу молоді з сільської місцевості, які хочуть навчатися в коледжах, реалізувати своє конституційне право на отримання освіти.
        Олена Литовченко у своєму виступі подякувала депутатам за підтримку закону у першому читанні, розробникам законопроектів, тим хто відстоював інтереси коледжів та технікумів. Також просила посилити роботу над його опрацюванням, щоб прийняти його до моменту формування державного бюджету на 2020 рік, аби коледжі змогли отримати належне фінансування на наступний рік. Від цього залежать долі десятків тисяч людей, які працюють і навчаються в закладах цієї ланки освіти в Україні. Тільки в Чернігівській області в 16 коледжах і технікумах навчаються понад 8 тисяч студентів і працює майже тисяча викладачів, у структурі Національного університету біоресурсів і природокористування України 9 коледжів, більше 7 тисяч студентів, біля 700 викладачів.
        Також підняла питання фінансування закладів, зокрема рівня зарплати викладачів, де ситуація просто кричуща. Заробітна платня викладача в коледжі в півтори рази менша, ніж зарплата учителя в школі, а молодому викладачу без кваліфікаційної категорії і стажу роботи, здійснюється доплата до мінімальної заробітної плати, на рівні з техпрацівниками.
       У своєму виступі також звернула увагу на потребі акцентувати реалізацію змісту освіти в коледжах не тільки на загальноосвітній складовій, що відображається в багатьох нових нормах, а й на якісному виконанні освітньо-професійного стандарту підготовки молодшого спеціаліста.
       Тож чекаємо прийняття Закону України «Про фахову передвищу освіту» та на оптимістичний розвиток подій в нашій освітянській галузі загалом!
 
Литовченко Олена, директор коледжу
 
Переглянути відео за посиланням:

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111