Директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» Литовченко Олена взяла участь у розширеному засіданні Ради з питань освіти та науки

Директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» Литовченко Олена
взяла участь у розширеному засіданні Ради з питань освіти та науки
      11 червня 2018 року в комітетах Верховної Ради відбулося розширене засідання Ради з питань освіти та науки.
У ньому взяли участь представники директорського корпусу освітніх закладів I-II рівнів акредитації з 18-ти регіонів, фахівці Федерації роботодавців України, ГО «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації», ГО «Асоціація аграрних навчальних закладів», Державна установа «Науково-методичний центр «Агроосвіта».

         Учасники засідання обговорили два законопроекти «Про фахову передвищу освіту», що зареєстровані у Верховній Раді за номерами 8321 та 8321/1.
Вступне слово мали Оксана Мусієнко, голова Ради з питань освіти та науки Аграрної партії; Ірина Констанкевич, голова Підкомітету з питань позашкільної, професійної, фахової перед вищої освіти та освіти дорослих Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

       Серед виступаючих були Микола Хоменко, заступник директора з навчально-методичної роботи ДУ НМЦ «Агроосвіта»; Тетяна Коса, представник Асоціації працівників ВНЗ І-ІІ р.а.; Анатолій Гармаш, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України; директори коледжів. Слово також мала директор ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж» Олена Литовченко, яка озвучила наступне:
 В структурі НУБіП України 9 коледжів, ректор Ніколаєнко С.М. є головою асоціації працівників аграрних закладів, ми відчуваємо підтримку з проблем і питань діяльності закладів нашого рівня та відстоювання інтересів на різних рівнях. Якщо взяти Чернігівську область, то в нашій області 19 коледжів, технікумів та прирівнених до них закладів, 6 – є структурними підрозділами університетів, 4 – у 2018 році було передано на місцеве фінансування.
Для подальшого існування закладів нашого рівня, як важливої та необхідної ланки освіти, необхідно, на нашу думку, в кінцевому варіанті законопроекту врахувати основні позиції:
  1. Фінансування:
1.1. Державне фінансування і державне замовлення, оскільки обласні бюджети не в змозі фінансово забезпечити коледжі, технікуми, що приведе до ліквідації окремих закладів, до скорочення штатів, до суттєвого зменшення державного замовлення.
1.2. Прозорий та зрозумілий механізм розподілу фінансування між закладами.
1.3. Достойна заробітна плата викладача.
  1. Тип закладу – коледж, який має право здійснювати спектр освітянських послуг від надання повної загальної середньої освіти до бакалавра.
  2. Назва рівня освіти – молодший бакалавр (6 рівень НРК).
  3.  Збереження ступеневої освіти.
 З 12 червня буде засідати робоча група, яка повинна розглянути та узгодити обидва законопроекти і прийти до єдиного, який буде винесений разом з проектом змін до Бюджету на 2018 на розгляд Верховної ради України.
Одним із основних пріоритетів держави, яка розвивається і дивиться в майбутнє, повинна бути освіта. Заклад освіти, крім своєї основної функції, виконує соціальну, цивілізаційну роль, тому надіємося на оптимістичний розвиток подій у нашій освітянській галузі. 
 
Директор Ніжинського агротехнічного коледжу Олена Литовченко
Можна переглянути сюжет на телеканалі Інтер за посиланням  https://www.youtube.com/watch?v=i20X5oHUt04

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111