25 березня 2025 року відбулася зустріч представників Національного університету біоресурсів і природокористування України зі студентами випускних груп ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України».
Вже сьогодні студенти визначаються зі своїм майбутнім, вирішують куди рухатись далі – продовжувати освіту за бакалаврським рівнем чи працювати, а можливо і суміщати навчання та роботу. Свої аргументовані переваги для продовження навчання запропонували фахівці нашого університету, завітавши в коледж на зустріч зі студентами.



Керівник центру розвитку кар’єри Сергій Ковалевський детально поінформував майбутніх випускників коледжу щодо переваг навчання в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, наголосивши, що університет є одним із провідних закладів освіти, науки і культури в Україні, у своїй структурі має три навчально-наукові інститути й тринадцять факультетів. Зазначив, що під час навчання кожен охочий може взяти участь у програмах академічних обмінів із кращими європейськими університетами; студенти університету мають змогу навчатися в групах з викладанням дисциплін англійською мовою; до послуг молоді – спортивні секції, творчі й мистецькі колективи, численні гуртки, клуби за інтересами, наукові спільноти, комфортне проживання в гуртожитку та перебування в студентському містечку.
Євгенія Кривов’яз, заступник відповідального секретаря приймальної комісії НУБіП України, ознайомила присутніх з особливостями вступу 2025 року та детально зупинилася на етапах підготовки до нього, а саме: реєстрації на НМТ та виборі четвертого предмету з тестування. Поінформувала щодо особливостей розрахунку конкурсного балу та вагових коефіцієнтів, а також зазначила, що цього року для вступу на ОС Бакалавр вступник може подати результати НМТ 2022, 2023, 2024 або 2025 року. Запросила студентів-випускників доєднатися до курсів з підготовки до НМТ, які дадуть можливість отримати до 10 додаткових балів при вступі та до олімпіад університету.

Далі представники факультетів ознайомили випускників коледжу з особливостями цьогорічного вступу на відповідні спеціальності.
Так, Олександр Синявський, кандидат технічних наук, доцент кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій, ознайомив випускників спеціальностей 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та 174 Автоматизація, комп`ютерно-інтегровані технології та робототехніка з освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка бакалаврів, а також, спираючись на минулорічні дані, зорієнтував студентів щодо прохідних балів при вступі на місця державного замовлення з відповідних спеціальностей.
Надія Мацюк, асистент кафедри транспортних технологій та засобів у АПК, поінформувала випускників спеціальностей 208 Агроінженерія та 275.03 Транспортні технології (на автомобільному транспорті) про особливості навчання на відповідних спеціальностях, освітні програми, за якими здійснюється підготовка бакалаврів, а також про подальші можливості випускників щодо працевлаштування та професійної реалізації.
Про особливості вступу на спеціальність Комп’ютерна інженерія розповів Дмитро Касаткін, кандидат педагогічних наук, доцент, кафедри комп'ютерних систем, мереж та кібербезпеки, зокрема зупинився на освітніх програмах, за якими здійснюється підготовка студентів на факультеті інформаційних технологій.
>
Коваленко Лариса, старший викладач кафедри економіки, наголосила на перевагах навчання на економічному факультеті НУБіП України, можливостях, які відкриваються перед студентами університету.

Зустріч була змістовною та цікавою, студенти випускних курсів отримали вичерпні відповіді на питання щодо визначення конкурсного балу при вступі; можливостей проживання та соціально-побутових умовах у студентських гуртожитках; матеріально-технічної бази спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців тощо.
Насамкінець представники НУБіП України запросили випускників коледжу долучитися до Дня відкритих дверей, який відбудеться 15 - 16 квітня в стінах базового університету.
Дякуємо за зустріч та співпрацю!
Тетяна РОМАНЕНКО,
завідувач відділення економіки,
логістики та інформаційних систем