Екскурсії до музеїв Ніжина

Екскурсії до музеїв Ніжина

      Традиційним стало проведення заключних занять із дисципліни «Культурологія» в музеях нашого рідного міста Ніжина. Студенти груп ЕН-161 та МН-161 відвідали унікальний для України музейний заклад, присвячений розвитку поштової справи в України та в Ніжині, – Ніжинську  поштову станцію.  Вони дізналися, як у давнину гінці доставляли князівські грамоти, як козаки передавали донесення Війська Запорізького, дізналися про роль гетьманів у розвитку української пошти. Дехто навіть уявив себе  станційним наглядачем, примірявши його старовинні окуляри, погортавши зошит із давніми записами.

        Наступним етапом стало відвідування картинної галереї Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, одного з найцінніших художніх зібрань України. Студенти ознайомилися з картинами XX століття, зокрема творчістю народного художника СРСР Сергія Шишка, помилувалися західноєвропейським живописом епохи Ренесансу та XVII ст., російським мистецтвом XIX ст. Не залишили відвідувачів байдужими оригінали й авторські копії художників флорентійської школи, творча манера Рубенса, Ван-Дейка, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті, Гвідо Рені, Гверчино, Караваджіо, а також К. Брюллова, А. Мокрицького, Ю. Феддерса та багатьох інших знаних майстрів пензля, чиї імена прикрашають історію вітчизняного та зарубіжного живопису.

       Бути у стінах університету і не завітати до музею Миколи Гоголя – неможливо. Серед експонатів – портрети батьків письменника, самого 12-річного Гоголя, фотокопії портретів викладачів та гімна­зистів, програм, навчальних планів, сторінок книг обліку успішності, конспекти та підручники гімна­зистів гоголівських часів. Особливу цінність становлять книги та фізичні прилади, якими користувалися учні першої половини ХIХ ст. У залі музею відтворено інтер'єр того часу. Наші студенти не оминули нагоди посидіти за партою, за якою  сидів, мабуть, наш великий письменник.

       Далі наша екскурсія продовжилася в музеї «Homo sovieticus», який нещодавно почав працювати. Він  відтворює побут радянської епохи від 20-х до 80-х років: кімнату селянина, інтелігента, студента і робітника. Тут усе гуде і крутиться. На прялці можна  прясти, механічною бритвою хоч зараз можна поголитися, потанцювати під справжній патефон, висушити волосся одним із перших фенів радянського виробництва, який трохи нагадує пилосос, подивитися телевізор «КВН» з величезною лінзою, який дивилися у 50-ті роки, пограти на гітарі, яка була невід’ємним атрибутом студентського життя 70-80х років минулого століття.  

       На завершення студентів чекала екскурсія по нашому древньому і вічно молодому місту, яку провів для них викладач коледжу Шевченко В.Г. Особливий інтерес вона викликала у студентів, які приїхали до Ніжина на навчання з іншої місцевості.
Ірина Іванченко, викладач культурології

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111