Екскурсія до музею М.Булгакова
У студентів Ніжинського агротехнічного коледжу вже дано існує традиція проводити заняття літератури, історії, культурології не тільки в аудиторіях, а й у музеях, картинних галереях, виставкових залах. Отож, коли розпочалося вивчення творчості видатного письменника Михайла Булгакова, екскурсія до літературно-меморіального музею Києва не стала для студентів груп КН-171, ОН-171, АН-171 несподіванкою.
Київ – це місто, де М.Булгаков народився і був названий на честь архангела Михаїла, покровителя Києва, де вчився в гімназії, закінчив медичний факультет університету, зустрів своє перше кохання. Київ надихнув майбутнього письменника на створення унікальних літературних шедеврів.
Особливе місце у житті і творчості Булгакова посідає будинок № 13, що на Андріївському узвозі, у якому родина письменника жила з 1906 по 1919 рік. Саме тут і розмістився музей. Це одне з найтаємничіших місць Києва. У цьому будинку назавжди оселилися тіні булгаківських героїв. Цей будинок письменник описує у романах «Біла гвардія» та «Майстер і Маргарита».
Під час подорожі музеєм ми нібито занурилися у два світи – реальний і книжковий. Меморіальне і літературне середовища сплітаються тут у дивні вузли. Історії двох родин, Булгакових і Турбіних («Біла Гвардія»), історії автора та його героя переплітаються в просторі і часі. Справжні речі письменника чергуються з білими моделями втрачених предметів побуту, міфічними літературними рисами інтер'єру. Оточені містикою, ми бачимо зірки, які марилися герою «Білої Гвардії» Олексію Турбіну, бачимо полум'я, що намагається знищити рукописи, які не горять, і спостерігаємо, як над усім цим валить великий сніг, падаючи в кімнату нібито з космічного простору.
Іванченко І.Г., викладач культурології,
Колесник Т.П., викладач зарубіжної літератури,
Сидоренко Ю.О., викладач зарубіжної літератури