Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перли виносить.
Іван Франко
Книга – це велике диво, створене людиною. Щодня молодь має справу з книжками і не замислюється над тим, як виглядали перші з них та хто їх створював.
Тож 28 лютого 2024 року студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України спеціальності 208 «Агроінженерія» групи МН212 разом з класним керівником Діаною Малаховою відвідали Музей рідкісної книги імені Г.П. Васильківського.
Це єдиний Музей книги у регіоні, що на високопрофесійному рівні комплектує колекції унікальних старовинних видань ХVІ-початку ХХ століть, здійснює роботу щодо їх дослідження, збереження та реставрації.
Цікаву та пізнавальну екскурсію провів директор музею Олександр Морозов, який ознайомив здобувачів освіти з книжковими зібраннями Ніжинського університету першої чверті ХІХ століття, тісно пов’язаних з засновниками Ніжинської гімназії вищих наук – братами Олександром та Іллею Безбородьками. Розповів як формувався унікальний рукописний фонд бібліотеки, де зберігаються унікальні кодекси ХІ-ХІХ століть, у тому числі грецьке рукописне Євангеліє Х-ХІ століть на пергаменті, фрагменти рукописної грузинської Біблії ХІ-ХІІІ століть, окремі редакції козацьких літописів.
Кажуть, почуття купити не можливо, але можна придбати квиток у незвичайний музей і наочно подивитись, який вигляд мають студентські емоції. Здобувачі освіти вдячні музею за те, що він гостинно відчинив їм двері та збагатив внутрішній світ, додав розуму, неоціненної духовної сили й естетичної насолоди.
Діана Малахова,
класний керівник академічної групи