Заключним етапом навчальної практики з дисципліни «Ремонт машин і обладнання» для студентів третього курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН201/МН202ск стало відвідування в супроводі керівника практики Олександра Кириченка виробничо-комерційної фірми «Техно-Т», яка спеціалізується на виробництві технологічного обладнання для ліній переробки харчової продукції та рибної промисловості.
Під час екскурсії студенти мали можливість на власні очі побачити в роботі металообробні верстати та технологічні операції, які виконуються на них. Директор фірми Валерій Тарасенко детально ознайомив студентів з виробничими потужностями підприємства, чітко дотримуючись послідовності виконання технологічного процесу виробництва обладнання. Зупиняючись біля кожного робочого місця, Валерій Віталійович розповідав студентам, що можна виготовляти на тому чи іншому верстаті та яку точність обробки даний верстат може дати.
Особливо студентів зацікавили автоматизовані верстати американського виробництва, які працюють в повному автоматичному режимі у відповідності до розробленої і завантаженої програми. Слідкуючи за роботою згаданих вище верстатів, студенти наочно переконалися, що виготовити складну деталь можна на одному верстаті навіть без участі людини, головне – якісно написати технологічну програму. Зрозуміло, що для забезпечення роботи такого високотехнологічного обладнання виставляються високі вимоги до кваліфікації фахівця, який поєднує в собі і інженера, і технолога, і програміста.
В ході дискусій з працівниками підприємства студенти розповідали, що вони на заняттях вивчають конструкційні матеріали, верстати для металообробки, властивості мастильних матеріалів і, що головне, навчаються виконувати креслення в системах автоматизованого проєктування у 2D та 3D графіці.
На завершення екскурсії директору підприємства вдалося переконати студентів у тому, що виробництво в нашій державі може бути прибутковим, але за умови застосування інноваційних технологій. Також запросив бажаючих пройти виробничу технологічну практику на базі «Техно-Т» і набути реально цінного досвіду з подальшою можливістю працевлаштування після закінчення коледжу.
Олександр Кириченко,
керівник навчальної практики,
голова циклової комісії з експлуатації машин і обладнання та фундаментальних дисциплін