Існує думка: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». І це правда, адже побачене на власні очі справляє на нас більше враження та найдовше залишається в пам’яті, ніж те, про що ми просто чули.
Під час навчальної практики студентів третього курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕН221 керівниками практики, викладачами Русланом Кубраком та Дмитром Кочуром було організовано екскурсію на багатопрофільне підприємство з потужним виробничим та технічним потенціалом ТОВ «Ніжинський механічний завод». Основним напрямком діяльності заводу є ливарне виробництво, а саме: запчастини та вузли для залізничного транспорту, відливок з чавуну, алюмінію і бронзи.
У радянські часи завод входив до числа провідних підприємств міста Ніжина; у середині 1980-х – основною продукцією заводу було обладнання для переробки риби; станом на початок 2013 року завод входив до числа провідних підприємств міста та спеціалізувався на виробництві технологічного обладнання для переробних галузей АПК. Так, у червні 2014 року на виставці «Агро-2014», що проходила в Києві, був представлений демонстраційний зразок автопоїзда-зерновоза Mercedes-Benz Actros 2641 з тристороннім розвантаженням кузова і тривісним причепом на шасі Fliegl. Автомашина стала спільним проєктом генерального представництва Mercedes-Benz в Україні, компанії «АвтоКапітал» (найбільшого дилера Mercedes-Benz на території України), компанії «Атлант» та Ніжинського механічного заводу (на базі заводу був виготовлений кузов зерновоза).
Знайомство з механічним заводом студенти почали разом з працівниками енергетичної служби підприємства, які розповіли про схему живлення цехів, устаткування розподільчих пристроїв 10кВ та правила з електробезпеки при підвищеній напрузі.
Далі була можливість спостерігати за роботою обладнання механічних цехів, де відвідувачі отримали неабияке задоволення від роботи плазмової різки металу, а також мали змогу попрацювати на деяких верстатах під безпосереднім керівництвом майстрів.
Неймовірно пощастило студентам потрапити в ливарний цех заводу в той момент, коли відбувався процес плавлення металу та його розлив у форми. Працівники цеху детально розповіли про технологію виготовлення виробів із чавуна та обладнання, яке для цього використовується.
Наприкінці познайомилися з конструкторським відділом, який є основою всього виробництва. Студенти побачили креслення, відповідне оснащення і, навіть, спробували себе в ролі інженера-конструктора.
Дякуємо керівництву та працівникам заводу за чудову і пізнавальну екскурсію, за їхню відданість такій нелегкій, але важливій справі.
Співпраця коледжу з подібними підприємствами є надзвичайно важливою і для здобувачів освіти, адже це – можливість проходження виробничих практик, реалізація дуальної форми навчання, майбутнє працевлаштування.
Руслан Кубрак, Дмитро Кочур,
керівники навчальної практики