ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ: ВАЖЛИВІСТЬ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ТА ПРАВОВА ОСВІТА СТУДЕНТІВ

       18 жовтня вся світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткований ще у 2007 році Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.
       Тож, 21 жовтня в рамках місячника популяризації правових знань та з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України для студентів других та четвертих курсів було організовано перегляд документального фільму «Раби» від режисера Давіда Аронові.
       «Раби» – це фільм про дев’ятирічного хлопчика Абука та п’ятнадцятирічну дівчинку Макієк, яких суданська поліція, яку фінансує уряд країни, забрала у рабство як і тисячі інших дітей.
       Даний кінопоказ відбувся в межах Кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA «БезПопкорну» при Ніжинському міському молодіжному центрі мережі «DOCU/КЛУБ» громадської організації «Докудейз» за сприяння та безпосередньої участі заступника директора Комунального закладу «Ніжинський міський молодіжний центр» Романа Гомоляка.

       Також зі студентами поговорили про права людини, форми і ознаки торгівлі людьми, неможливість терпимості щодо рабства і торгівлі людьми у сучасному світі, його види та як цьому запобігти. Після перегляду фільму учасникам зустрічі було запропоновано виконати практичне завдання: визначити, які статті Загальної декларації прав людини (прийнята і проголошена резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року) було порушено викрадачами людей і рабовласниками у даному фільмі.

       На сьогодні наша країна плідно працює для запобігання торгівлею людьми, але ми самі повинні бути уважними й обережними, дбати про власну безпеку й безпеку рідних, друзів, знайомих...
       Тож, якщо ви знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатацію, або самі є потерпілими від цього злочину, звертайтеся за номерами гарячих ліній, де обов’язково отримаєте фахову допомогу:
1547 – урядова гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
527 або 0800-505-501 – національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;
116-123 або 0800500335 – національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
102 – виклик поліції;
0800-500-202 – кол-центр Національної поліції України;
112 – служба екстреної допомоги в ЄС.
 
       Дякуємо співробітникам Ніжинського міського молодіжного центру за допомогу і постійну підтримку в організації і проведенні різноманітних заходів та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!
 
Анатолій Щербина,
викладач дисципліни «Основи правознавства»

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111