Ми, студентки групи ОН 211, вчорашні випускники шкіл, звикли до традиційного навчання із класно-урочною системою його організації, лише в коледжі вперше отримали можливість одночасно засвоювати теоретичні знання одразу на практиці та ще й з «живою наочністю».
Із початком нового навчального року у ВСП «Ніжинський фаховий коледж НУБіП України» розпочалися екскурсії, однією з них стала інтегрована пара природничих дисциплін біології та хімії на території КЗ «РЛП «Міжрічинський».
Протягом усього дня кожен об’єкт, який зустрічався на пішому маршруті, розглядався нами одразу з позиції двох навчальних дисциплін: равлики як продукт харчування і одночасно як цінна фармацевтична сировина – муцин; сосна звичайна як деревина та сировина для отримання каніфолі, паперу, целофану, спирту та багато іншого. Різні рослини, тварини, навіть звичайний пісок та попіл багаття відкрили нам багато хімічних секретів та застосувань.
Пройшли екомаршрутом по лісах та болотах, де зустріли благородного оленя, муфлонів, коней Пржевальського, ламу, корів породи «Хай Ленд». Чули, як ревуть олені, викликаючи суперника на поєдинок, оскільки саме час гону цих копитних.
Відвідали екостежку «Бондарівське болото», де дізналися про багатогранне значення боліт для природи та людей, дізналися, який вид жаб використовували як консервант для молока, також погодували крекерами ламу, а яблуками пригостили коней Пржевальського. Під час маршруту знайомилися із різноманіттям рослин, тварин, грибів, зв’язками між ними та їх значенням у природі й для людини. У лісі саме був урожай грибів, які не лишили байдужим нікого з присутніх.
Після смачної польової каші, приготованої власноруч, сповнені вражень і трішки стомлені ми повернулися додому. Дякуємо за цікавий екскурсійний день нашого студентського життя викладачам природничих дисциплін Олександру Микулі та Альоні Шкодин.
Студентки групи ОН 211