«Однією й тією ж мовою, незважаючи на красу її чи немилозвучність, можна… і полову віяти, й святий вогонь викрешувати. Усе залежить від того, як хто вміє володіти цим чарівним інструментом, що ним є мова. Правильно й чисто говорити своєю мовою може кожний, аби тільки було бажання. Це не є перевагою вчених–лінгвістів, письменників або вчителів-мовників, це – не тільки ознака, а й обов'язок кожної культурної людини». Так сказав український письменник, публіцист, мовознавець Борис Антоненко-Давидович.
У переддень Дня української писемності та мови студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України демонстрували та одночасно шліфували свій рівень володіння українською літературною мовою, поринувши в інтелектуальну філологічну гру «Магія рідного слова». Команди «Бухгалтери» та «Перевізники» розпочали з «Розминки», а потім демонстрували свої знання у конкурсах «Чарівна квітка», доповнюючи прислів’я та відтворюючи початковий варіант поетичних рядків; «Скажи українською», віднаходячи українські відповідники до іншомовних слів; демонстрували свою кмітливість у конкурсі юних поетів; із насолодою занурювалися в «Мовне асорті»; будували синонімічні ряди та утворювали антонімічні пари; розпізнавали слова за історією їх походження – блискуче демонстрували свою обізнаність у фразеології, морфології, лексикології…
Члени журі у складі викладачів Юлії Івановської, Ольги Кислої та Марини Шостки переконалися, що студенти свідомо дбають про чистоту і багатство свого мовлення та дотримуються принципу розмовляти рідною мовою, своєю і свого народу, скрізь, де її розуміють, з усіма, хто її розуміє; не поступатися мовними правами заради вигоди й привілеїв, бо це є зрадою свого народу.
Ольга КИСЛА,
викладач циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін