Історію минулого, політичну, економічну чи культурну, традиційно вивчають за допомогою підручників та офіційних документів. Але викладачі циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін Володимир Шевченко та Петро Дейкун вирішили підійти до освітнього процесу інноваційно – вивчати минуле за допомогою речей.
Під час заняття аудиторія була наповнена великою кількістю предметів часів Другої світової війни. Студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН221 та спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН221 уважно спостерігали за предметною, в прямому значенні слова, розповіддю щодо воєнної історії: гвинтівки з різноманітними багнетами радянського, німецького та карабін угорського зразків; радянська автоматична зброя та різноманітні боєприпаси; військові шоломи (радянський, німецький, американський, болгарський); різноманітна військова амуніція (підсумки для патронів, протигазні баки, ідентифікаційні жетони солдата, біноклі та багато інших речей).
Важливою частиною заняття стало роз’яснення небезпеки боєприпасів, які залишаються на нашій території ще з часів Другої світової війни.
Кульмінаційним моментом зустрічі була надана студентам можливість потримати в руках зброю та відчути звук її затвору, поглянути у бінокль, роздивитися детально всі представлені експонати. Інформація про минуле також запам’ятовується через емоцій. Зацікавленість історією спостерігалася на обличчі кожного студента. Тож експериментуємо і продовжуємо шукати нові форми засвоєння навчального матеріалу.
Володимир Шевченко, викладач дисципліни «Історія»
Петро Дейкун, класний керівник академічної групи