Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів жертв Другої світової війни. Пам'ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні».
Вшанування пам'яті жертв війни є надзвичайно важливою та обов'язковою складовою суспільного життя в Україні.
Кожен рік країна вшановує пам'ять тих, хто відстояв свободу та переміг нацизм у Другій світовій війні. Цей день став символом героїзму та мужності українського народу, який підкорився тоталітарному режиму та постраждав від його розправи. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років.
Сьогодні українці майже кожен день шанують пам'ять мільйонів людей, які не тільки загинули в Другій світовій війні, але й зараз втрачають своє життя. Проте наші мужні Захисники, як і багато років назад їх діди та батьки, виборють свободу рідної землі.
Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
Схилімо голови перед іменами та подвигами тих героїчних Захисників, які віддали своє життя за Україну, її свободу. Серед таких героїв студенти і співробітники нашого коледжу: Андрій Закаврашний, Олександр Кійков, Владислав Крижановський, Віктор Піюк.
Світла пам’ять нашим героям!
Честь і Слава живим героям!
Ковтун Ганна,
культорганізатор