Мова, звісно, про диких качок! Запитаєте навіщо? Все просто… Дикі качки гніздяться на землі серед сухої трави. Гніздо може бути як біля водойми, так і доволі далеко, до 100-200 м від води, залежно від виду качки та ситуації. Через оранку та випалювання трави придатних місць для виведення потомства з кожним роком стає все менше і менше, звідси і птахів – все менше і менше.
У співпраці з Комунальним закладом «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» було придбано зварну сітку і зібрано інші необхідні матеріали для виготовлення циліндричних штучних гнізд для диких качок. Студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України – члени наукового хіміко-біологічного гуртка «Aves» під керівництвом Олександра Микули, викладача дисципліни «Біологія», виготовили чотири циліндричних гнізда для диких качок із різним наповненням (солома, болотні трави, очерет).
Крім того, студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН221 взяли участь у майстер-класі та виготовили ще декілька гнізд.
За час спільної роботи студенти дізналися чимало нового не лише про біотехнію, пов’язану із пернатими водойм. Скобообжимний інструмент, який суттєво спростив нашу роботу, теж викликав чимало цікавих питань і смішних ситуацій. Але юні агроінженери впоралися і з ним.
Усі виготовлені штучні гнізда будуть встановлені на території РЛП «Міжрічинський» та на околиці міста.
Щиро дякую всім студентам, які прийняли участь у даній роботі.
P.S. Жоден студент чи інструмент під час виконання робіт не постраждав.
Олександр Микула,
керівник студентського наукового
хіміко-біологічного гуртка «Aves»