КРУГЛИЙ СТІЛ «ПЕРСПЕКТИВИ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ»

       10 травня в рамках Тижня циклової комісії з енергетики та систем автоматизації відбувся круглий стіл «Перспективи майбутньої професії», який був побудований у не зовсім звичному форматі: онлайн-зустрічі студентів третіх курсів спеціальностей «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» з науковцями, представниками базового університету – кандидатом технічних наук, доцентом кафедри нарисної геометрії, комп’ютерної графіки та дизайну НУБіП України, завідувачем віртуальної лабораторії Андрієм Несвідоміним, кандидатом технічних наук, доцентом кафедри електротехніки, електромеханіки та електротехнологій НУБіП України Олександром Синявським, та виступу Івана Кирієнка, студента третього курсу спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕН211, який є багаторазовим переможцем та призером міжнародних і всеукраїнських змагань, членом Національної збірної з ракетомодельного спорту.
       Під час заходу студенти мали змогу зануритися у віртуальну реальність та більше дізнатися про можливості використання 3D-окулярів. Адже на сьогодні віртуальна реальність (VR) стала однією з найбільш захоплюючих технологій, змінюючи спосіб, яким ми сприймаємо та взаємодіємо з цифровим світом. І хоча технологія VR існує вже багато років, останній технологічний прорив – це введення тривимірних 3D-окулярів, які дозволяють ще більш реалістично зануритися у віртуальне середовище.
Учасникам заходу Андрій Несвідомін продемонстрував, як за допомогою
       3D-окулярів користувачі можуть відчути себе, ніби вони безпосередньо потрапили в цифровий світ; як окуляри забезпечують глибокий ефект просторового сприйняття, що дозволяє відтворювати об'єкти та сцени у формі тривимірних моделей, які здаються реальними для очей користувача. Наголосив на основних перевагах 3D-окулярів, у тому числі підвищеній імерсії: завдяки реалістичним зображенням та глибокому ефекту просторового сприйняття користувачі можуть відчути себе повністю поглинутими у віртуальне середовище. Це створює неймовірно захоплюючий досвід, який здатний перетворити будь-яку розробку у віртуальну подорож та пригоду. Завдяки 3D-окулярам, можливості взаємодії з віртуальними об'єктами та середовищем значно розширюються: користувачі можуть взаємодіяти з об'єктами навіть більше, ніж раніше, використовуючи рухи голови та рук. Це відкриває нові можливості для створення інтерактивних розробок, навчальних програм та віртуальних імітацій.
       З появою 3D-окулярів у віртуальній реальності ми тільки починаємо розуміти потенціал цієї технології. З кожним роком нові розробки допомагають удосконалювати іммерсивний досвід, надаючи можливість досліджувати нові світи. 3D-технології вже давно використовуються в різних галузях, забезпечуючи глибше та більш реалістичне відображення світу. Комбінування цих технологій із віртуальною реальністю створює потужний інструмент для іммерсивного досвіду. Гості круглого столу не тільки докладно розповіли здобувачам освіти про 3D-технології, але й запросили їх відвідати віртуальну лабораторію НУБіП України.

 

 

       Продовженням круглого столу «Світ обраної професії» стала розповідь студента Івана Кирієнка про захоплюючий світ ракетомодельного спорту, який тісно пов'язаний зі спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», за якою він і здобуває освіту в нашому закладі. Ракетомодельний спорт, перш за все, це технічний вид спорту, в якому учасники змагаються у конструюванні та виготовленні, організації запуску моделей ракет, а також пілотуванні, якщо йдеться про радіокеровані моделі. Спортивне моделювання унікальне тим, що органічно поєднує інтелектуальну діяльність і фізичні навантаження на свіжому повітрі. Спортсмен продемонстрував присутнім різні види ракет, сконструйованих ним особисто. Також розповів про свої досягнення, адже дійсно є чим пишатися: участь у чемпіонаті світу в Румунії (одне ІІ місце в класі S-7 та два ІІІ місця в класах S-6 та S-9). За загальним підрахунком усіх класів моделей Іван зайняв ІІ місце серед юніорів. Нещодавно повернувся з Чемпіонату світу в Сполучених Штатах Америки (штат Техас), де став чемпіоном у класі S-5-B. Також приймає участь в етапах Кубку світу, став першим в категорії S-7 серед юніорів. Ми надзвичайно пишаємося такими студентами і бажаємо їм тільки успіхів, руху вперед і щоб прославляли нашу Україну в усьому світі!

 

       Як студенти, так і викладачі під час заходу отримали масу корисної і цікавої інформації, збагатилися позитивними емоціями. Дякуємо організаторам і учасникам круглого столу за чудовий захід!
 
Наталія Соломко,
голова циклової комісії
електроенергетики та систем автоматизації
 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111