КРУГЛИЙ СТІЛ «ВОДНІ РЕСУРСИ М.НІЖИНА ТА НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ»

 КРУГЛИЙ СТІЛ «ВОДНІ РЕСУРСИ М.НІЖИНА ТА НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ:
 СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ»
 

Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення й важливість води для продовження життя на Землі; про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. З 1993 року Всесвітній день води стали офіційно відзначати на всій планеті. Цього дня організації із захисту довкілля звертаються до керівництва всіх держав із закликом не просто приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети, але й вживати конкретні заходи.

Саме за ініціативи студентського наукового екологічного гуртка  «Життя в стилі ЕКО», в особі його керівника Ірини Савченко, та викладача циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Олександра Микули на базі коледжу 20 березня був проведений Круглий стіл «Водні ресурси міста Ніжина та Ніжинського району: проблеми, перспективи, рішення» за участю керівництва Ніжинського    міжрайонного управління водного господарства Володимира Тарасенка, Вячеслава Козинця, Юрія Бондаря, керівника громадської екологічної організації «МАМА-86» Валентини Щокіної, вчителя географії та біології Кропивнянської загальноосвітньої школи Оксани Ляшенко.   

З вступним словом до учасників Круглого столу звернулася директор коледжу Олена Литовченко, ознайомивши присутніх з цікавими, подекуди, маловідомими фактами щодо властивостей води як хімічної сполуки, особливостей її походження та можливостей застосування.

Начальник Ніжинського міжрайонного управління водного господарства Володимир Тарасенко представив діяльність управління, поділився проблемами стосовно стану річок, водойм та болот Чернігівської області, міста Ніжина та району. Також зазначив, що на думку експертів: для покращення стану водойм, найперше, необхідно забезпечити навколо водних об’єктів оптимальне поєднання лісових насаджень та лук, здійснити комплекс заходів з припинення скидання до них неочищених стічних вод, ренатуралізації осушних заплав, рекультивації порушених земель, а також  провести моніторинг стану гідротехнічних споруд на річках, переробки берегів, що призводить до обміління та замулення річок. Крім того, варто посилити державний нагляд і контроль за скидами з підприємств і дотриманням режиму господарювання у водоохоронних зонах річок і дренажних каналів. Адже сьогодні власники підприємств фактично безкарно зливають відходи у водойми.

  Валентина Щокіна підняла питання екологічного оздоровлення річки Остер, які набули вже обласного значення, а саме через визначення прибережної смуги, облаштування локальних очисних споруд та створення комісії за участю відповідальних осіб, ЗМІ, громадськості, яка б виявляла й виносила на громадський осуд і правову відповідальність порушників екологічного і санітарного стану річки.

Оксана Ляшенко представила власний науковий проект дослідження ситуації водних ресурсів нашого регіону, особливо впливу гідромеліоративних заходів на водно-болотяні угіддя центральної частини Чернігівщини кінця ХІХ-ХХ століття.  

Цікаві, конструктивні, глибокі доповіді учасників Круглого столу спонукали усіх присутніх до роздумів щодо проблеми водної мережі Чернігівської області, міста Ніжина та Ніжинського району. Крім того, в обговореннях учасники Круглого столу підтримали  пріоритетність вищезазначених проблем.

 

Тетяна Шеїн,
заступник директора з навчально-виховної роботи
Ірина Савченко, керівник
наукового екологічного гуртка  «Життя в стилі ЕКО»

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111