КРУГЛИЙ СТІЛ «ВОДНО-БОЛОТНІ УГІДДЯ ТА ЗМІНИ КЛІМАТУ»

       Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція), підписана 02 лютого 1971 року (набрання чинності для України – 15.11.1997), стала основою стратегії збереження водно-болотних угідь планети. День її підписання у 1997 році був оголошений Всесвітнім днем водно-болотних угідь.
        На території України знаходяться 39 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею 786 321 га, одне з яких розташоване саме в Чернігівській області – Заплава Десни (4 270 га).

       З нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь  за ініціативи викладача циклової комісії загальноосвітніх дисциплін Олександра Микули на базі Ніжинського агротехнічного коледжу 07 лютого було проведено Круглий стіл «Водно-болотні угіддя та зміни клімату», участь у якому взяли начальник Ніжинського    міжрайонного управління водного господарства Володимир Тарасенко, директор регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергій Мельникович та представники студентської ради коледжу.

       Зі вступним словом до присутніх звернулася директор коледжу Олена Литовченко, яка наголосила на актуальності тематики, обраної для обговорення на зустрічі.

       Начальник Ніжинського міжрайонного управління водного господарства  Тарасенко Володимир Олександрович не вперше бере участь в подібному заході. У своїй доповіді Володимир Олександрович охарактеризував діяльність управління, поділився проблемами стосовно стану річок, водойм та боліт Чернігівської області, міста Ніжина та району. Також зазначив, що, на думку експертів, для покращення стану водойм, найперше необхідно забезпечити навколо водних об’єктів оптимальне поєднання лісових насаджень та лук, здійснити комплекс заходів із припинення скидання до них неочищених стічних вод, ренатуралізації осушних заплав, рекультивації порушених земель, а також  провести моніторинг стану гідротехнічних споруд на річках, переробки берегів, що призводить до обміління та замулення річок. Крім того, варто посилити державний нагляд і контроль за скидами з підприємств і дотриманням режиму господарювання у водоохоронних зонах річок і дренажних каналів. Адже сьогодні власники підприємств фактично безкарно зливають відходи у водойми.

        Директор регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергій Мельникович зупинився на діяльності РЛП «Ніжинський» у сфері охорони водно-болотних угідь, а також повідомив про відкриття першої екологічної стежки «Лісовий затишок», другої еколого-пізнавальної стежки під назвою «Спадщина предків», що створена на території Регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» у рамках Проекту Європейського Союзу «ClimaEast: Збереження та стале використання торфовищ», яка розташована на території ботанічного заказника місцевого значення «Зайцеві сосни» біля села Мала Кошелівка.
       Основним завданням еколого-пізнавальної стежки «Спадщина предків» є ознайомлення жителів району та гостей парку з природою та особливостями лісових, озерних, лучних та болотних екосистем, рідкісними видами рослин та тварин, у тому числі й занесених до Червоної книги.
        Загальна протяжність екостежки «Спадщина предків» близько 2,5 кілометрів. На ній встановлено три альтанки, лавки та вбиральню, більше десяти інформаційних стендів, прокладено частину лісової доріжки, яка вкрита мохом, та інші об’єкти.
       Дуже активними в процесі обговорення були представники студентського колективу, які піднімали питання екологічного оздоровлення річки Остер, інших водно-болотних угідь, шляхи їх збереження для майбутніх поколінь, посилення правової відповідальності порушників екологічного й санітарного стану наших водойм і паркових зон.  

       Студентами груп КН181 та ОН171 Мельник Ольгою, Чевердою Аліною, Кукушкіним Артемом, Савостьяновою Тетяною, Марковичем Іваном були представлені наукові проекти дослідження ситуацій забруднення водних ресурсів нашого регіону та висвітлені можливі шляхи вирішення даної проблеми.
       Цікаві, конструктивні, глибокі доповіді учасників Круглого столу спонукали в сіх присутніх до роздумів щодо проблеми збереження водно-болотних угідь Чернігівської області, міста Ніжина та Ніжинського району.
       Дякуємо запрошеним за участь у роботі Круглого столу, за корисну й необхідну інформацію, представникам студентської ради на чолі з її головою Ольгою Костенко – за допомогу в організації й проведенні  заходу.  
 
Олександр Микула,
викладач циклової комісії загальноосвітніх дисциплін

 

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111