Нещодавно весь світ відзначав «День жінок та дівчат у науці». Ми вирішили долучитися до цього свята, адже шлях жінок у освіту та науку не був простим і легким. Освічена жінка практично до середини першої половини ХХ століття не сприймалася суспільством. Шлях до науки складний і вимагає ґрунтовної і систематичної праці. Для жінок, досить довгий час він ускладнювався ще й штучними перешкодами, які їм ставило суспільство.
До підготовки і проведення Круглого столу «Жінки в науці» були залучені студенти перших курсів. Кращі студенти груп ПН191, КН191, ЕН191 та ОН191 спільно з викладачами математики виступили з доповідями, у яких відобразили біографію та наукову роботу жінок-науковиць, починаючи від Феано (Теано) – учениці і дружини давньогрецького філософа, великого математика і мудреця – Піфагора, який жив у VI–V ст. до н.е. і закінчуючи нашими сучасницями.
Жінки сприяли розвитку науки, техніки і медицини з найдавніших часів, але їх участь не завжди була помічена (прикладом такого замовчування є ефект Матильди, коли жіночі винаходи і напрацювання приписуються чоловікам). Жіночі історії висвітлюють причини цього, а також перешкоди, які повинні були долати жінки, і стратегії, які вони приймали, щоб їхня робота сприймалася науковою спільнотою.
Слухаючи доповіді, студенти мали змогу поглянути на роботу жінок під іншим кутом зору та належним чином оцінити їх вклад у розвиток суспільства.
Наталія Петриченко, викладач математики.