КРУТИ – БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ!

«Згадаймо доблесть молодих людей, які
десятки років перед нами мріяли і боролися за
сильну Українську державу. Їхній подвиг – це
наші святощі, єдині й нероздільні для всіх, хто
живе на українській землі. Повертаймося до
своїх основ і вчімося після всіх минулих
випробувань жити як одна велика й сучасна
нація, що має власну історію, поважає себе і
здатна досягти найвищих цілей».

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 95 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.

Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні.

Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.

Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.

Офіційно День пам’яті героїв Крут почали відзначати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про вшанування пам’яті героїв Крут». 

Сьогодні, 29 січня 2016 року, вшановуючи пам'ять героїв Крут, схиляючи голови перед пам'яттю загиблих захисників нашої країни, які боронять нашу землю від російських загарбників на сході України, меморіальний комплекс відвідала делегація Ніжинського агротехнічного коледжу на чолі з директором Оленою Литовченко.

Крім того, за ініціативи міської влади міста Ніжина традиційно було організовано лижну ходу до місця проведення заходу, участь в якій прийняли викладачі та студенти коледжу на чолі з керівником фізичного виховання Юрієм Булавенко.

Вони полягли тоді, щоб ми жили зараз!
Слава героям Крут!
Слава Україні!

Тетяна Шеїн, заступник директора з навчально-виховної роботи

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: natims@i.ua

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

111111