Сьогодні, 10 березня, в Україні відзначають День Державного гімну України, який став символом незламності наших воїнів, національної ідентичності і нескореності всього українського народу, якому цьогоріч виповнюється 159 років із дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня – день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України – твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.
«Душу й тіло ми положим за нашу свободу...» Так, Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Особливо сьогодні, коли українці, продовжують творити історію нашої незламності, ціною власних життів виборюють нашу самобутність і волю.
Але допоки є Україна, один із головних символів нашої держави – звучатиме у кожному її куточку. Він звучить на офіційних урядових заходах, церемоніях, спортивних змаганнях, інших публічних зборах.
В наш час Державний гімн України співають, переховуючись у бомбосховищах, під час обстрілів та на передовій. Саме так звучить душа українського народу, який бореться за свою незалежність, волю та майбутнє. Саме так звучить єдність та незламність української нації. Гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.
День Державного гімну України – нагадування про важливість єдності і національної ідентичності, традицій та унікальної культури нашого народу.
Нині Державний гімн і надалі об’єднує й надихає українців. Нерідко чуємо його тепер у дуже різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців, які захищають Вітчизну від російських путінських агресорів.
З нагоди Державного гімну України класними керівниками академічних груп Ніжинського фахового коледжу НУБіП України для студентів перших-других курсів було проведено виховні заходи, під час яких вони ознайомилися з історією створення Державного Гімну України, сприяли пробудженню національної самосвідомості та формуванню почуття гордості за свій народ, країну.
Ковтун Ганна,
культорганізатор коледжу