Відомо, що чим більше студенти залучені до різних позааудиторних заходів, тим вони краще навчаються. Подібні заходи, серед яких відвідування музеїв, театрів, відзначення річниць національних історичних дат тощо дозволяють студентам безпосередньо доторкнутися до української історії та культури. Особливо цінні відвідування історичних місць, які стосуються відомих наших земляків.
Так, студенти першого курсу спеціальності «Агроінженерія» групи МН232 Ніжинського фахового коледжу НУБіП України в супроводі класного керівника Оксани Кулик відвідали Ніжинський меморіальний музей Юрія Лисянського, уродженця міста Ніжина, видатного мореплавця, учасника першої навколосвітньої подорожі.
Юрій Лисянський (1773-1837 р.н.) – військовий моряк, географ, засновник наукової океанографії, мореплавець. Народився в місті Ніжині в родині священика храму Іоана Богослова. Був одним із організаторів та учасників першого в історії Російської імперії навколосвітнього плавання, що проходило під командуванням Івана Крузенштерна. Помер Лисянський у Петербурзі й похований на цвинтарі Олександро-Невської лаври.
Екскурсію провів Олександр Мороз, директор музею, створеного в кам’яниці XVIII сторіччя – будинку, в якому мешкала родина Лисянських і де народився майбутній мореплавець.
Олександр Мороз розповів, що виставка презентує понад 250 експонатів, серед яких, зокрема, предмети побуту Лисянських: посуд, глиняна козацька люлька тощо. Ці артефакти були знайдені археологами у так званій сміттєвій ямі поруч із меморіальним будинком. У ту яму скидалися речі, постраждалі під час великої Ніжинської пожежі 1797 року (Ніжин тоді горів два тижні) і деякі з них, за висновками фахівців, належали саме родині Лисянських.
Також в експозиції музею студенти змогли побачити предмети, пов’язані з побутом морських офіцерів та навчанням у кадетському корпусі, тогочасну зброю, макет шлюпа «Нева», на якому Лисянський здійснив навколосвітню подорож.
Ім’я Лисянського носять острів на Гавайях, півострів на Алясці, протока, річка та гора на Сахаліні. В місті Ніжині встановлено пам'ятник видатному земляку та є вулиця, названа його іменем.
Оксана Кулик,
класний керівник академічної групи