МАНДРІВКА В ЧАСІ

Проїхавши лише 160 км, студенти групи АН 171 на чолі з класним керівником М.Г.Новіковим та викладачем біології О.С.Микулою здійснили подорож у часі на 20 тисяч років, адже саме в Мезині Коропського району знаходиться унікальна стоянка первісної людини, при розкопках якої були знайдені не тільки побудовані з кісток мамонта житла людей, що повністю збереглися (зараз експонуються в Музеї природи в Києві та в петербурзькому Ермітажі), а й унікальні артефакти, до кожного з яких підходить термін «перший»: тут знайдено перший у світі ансамбль музичних інструментів, перший місячний календар у вигляді браслета з мамонтової кістки, один з браслетів вкритий першим відомим зображенням меандру (декоративна звивиста лінія, що є неперервною і формує повторюваний мотив, пізніше став графічним символом давньогрецької культури), інший — вкритий першим відомим зображенням символу, що у слов’ян називається «сварга» , а у арійців «свастика» і є символом давньоарійської культури, отже, в цих шести хижках зародилась індоєвропейська цивілізація і це мало б бути переконливою відповіддю на запитання: чи є українці європейською нацією. Тут знайдені два перших в задокументованій історії людства черепи одомашнених вовків, предків всіх сучасних собак. Вперше в Мезині використана в якості фарбника охра, що й сьогодні застосовується як жовтий барвник.

Всього на території національного парку протягом століття розкопано 24 археологічних шари, з них 14 – культурних. В ХІХ столітті унікальні природні копалини краю дозволяли виготовляти тут порцеляновий посуд, кахлі, гончарні вироби, прикрашені унікальною місцевою емаллю, скляний посуд і віконне скло, кустарне залізо. Протягом останніх 20-и тисяч років людська цивілізація не переривалась на цій землі ні на мить.

Шлях з музею в с. Деснянському в штаб-квартирі Мезинського природного національного парку до Мезинського археологічного музею ім. Василя Куриленка – це чотирикілометрова піша прогулянка по національному парку вздовж берега Десни, в ході якої мандрівники побачили лесові (різновид піску) і крейдяні розломи віком 5 мільйонів років, ранньослов’янське городище, пройшли по дну доісторичного моря, доторкнулись до трьохсотлітнього дуба, півторавікових яблунь та окаменілого дерева, віком у кілька мільйонів років.

Незабутні враження: підйом на 30-ти метровий оглядовий майданчик, неймовірний вид з нього на береги Десни та спуск по природній кручі.

Завершилась екскурсія обідом в альтанці на високому березі Десни під шум зливи, що не могла зіпсувати насолоди від поїздки.

Всі учасники походу виражають вдячність працівникам парку і особисто О.С.Микулі, що є автором представлених тут фотографій.

Микола Новіков,
класний керівник групи АН171

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111