Мандрівка в минуле

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – цей безсмертний вислів Максима Рильського став девізом екскурсійної поїздки студентів коледжу до Батурина. 26 квітня 2017 року групи першокурсників АН161 та ОН161 разом з кураторами Володимиром Шевченко та Людмилою Федоренко відвідали духовне джерело української державності Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця».

Початком екскурсії стала Цитадель Батуринської фортеці, котра складається з багатьох окремих об’єктів:

  1. Головна замкова в’їзна вежа – дерев’яна, проїзна, з брамою, шестистінна, чотириярусна, з горішнім бойовим ярусом. Висота – 28 м.
  2. Північна замкова башта.
  3. Південна замкова башта.
  4. Оборонна стіна – дерев’яна триярусна, з брусів у вигляді клітей – городень. Висота – 8,6 м., довжина – 155,6 м.
  5. Гетьманський будинок – мурований, одноповерховий, з ганком, декоративними фронтонами та мансардовим приміщенням. Служив офіційною резиденцією гетьмана та урядовою канцелярією.
  6. Замкова церква Воскресіння Господнього – дерев’яна, тридільна, однобанна, з мурованим підземним приміщенням – криптою. Церква діюча. Архітектурний декор, інтер’єри та культове опорядження храму вирішуються в традиціях української народної архітектури доби бароко. Підземне приміщення використовується, як крипта, де поховані останки захисників та жителів Батурина, що загинули в 1708 році.
  7. Скарбниця – мурована, двоярусна, зі склепінчатим льохом-підвалом. Призначалася для зберігання державного скарбу, коштовностей, клейнодів.
  8. Криниця – дерев’яна альтанка з наметовим перекриттям над криницею і корбою має підйомний механізм. Глибина до води – 29 м.
  9. Рів – відділяє територію замку від міста. Глибина – 7,4 м.
  10. Замковий міст – перекинутий через рів до Головної в’їзної вежі, дерев’яний.
  11. Палісадова огорожа – розташована по схилу гори.

Наступною частиною огляду стала експозиція Музею археології Батурина розгорнута в приміщенні колишньої Воскресенської церковнопарафіяльної школи, побудованої в 1904 році. Експозиція побудована за хронологічно-тематичним принципом, на археологічних матеріалах вона висвітлює історію Батурина від найдавніших часів й до трагічної загибелі міста на початку листопада 1708 р.

Окремою екскурсією став огляд Будинку Генерального судді В.Кочубея, який чудово зберігся до нашого часу і являє велику історичну та культурну цінність, розташований серед прекрасного парку.

На завершення екскурсанти відвідали Палац гетьмана України Кирила Розумовського, блискуче відреставрований в 2003-2009 рр., котрий є перлиною Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Екскурсія стала продовженням навчально-виховного процесу для студентів, котрі отримали морально-естетичне задоволення від зустрічі з минулим.

В статті використано матеріали baturin-capital.gov.ua
Володимир Шевченко

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111