З 07 по 18 лютого 2022 року згідно з графіком освітнього процесу на 2021-2022 навчальний рік у студентів ІV курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (група ЕН181) проходила навчальна практика з технічного обслуговування і ремонту електрообладнання.
Метою практики було закріпити і поглибити знання, набуті студентами в процесі теоретичного навчання, сформувати необхідні уміння і навички щодо технічного обслуговування та ремонту електронного обладнання, запровадження енергозберігаючих технологій на основі застосування електронного обладнання; навчитися виконувати електроремонтні роботи різної складності, проводити ремонт та технічне обслуговування внутрішніх освітлювальних проводок, зовнішніх повітряних і кабельних ліній, електронного обладнання.
Перша частина практики під керівництвом викладача циклової комісії з енергетики та систем автоматизації, провідного інженера Руслана Кубрака була присвячена благоустрою навчального полігону біля лабораторного корпусу № 3, а саме попередньому монтажу комплектної трансформаторної підстанції 10/0,4 кВ (КТП), яку за сприяння випускників нашого закладу передано коледжу як лабораторне обладнання для навчальних цілей. КТП застосовується для електропостачання промислових, сільськогосподарських і комунальних об'єктів в кільцевих або радіальних схемах розподільних мереж. Тепер наші студенти спеціальностей 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»,
151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» матимуть можливість практично вивчати основні елементи мереж електропостачання, апарати керування та захисту для ліній електричних мереж, облік електричної енергії в розподільчих пристроях, автоматизацію вуличного освітлення та інші елементи розподільчих пристроїв.
Також студенти вчилися виконувати монтаж автоматизованої системи охорони в лабораторному корпусі № 2, що дало змогу підвищити професійні навички з інженерної діяльності, кріплення сигнальних кабелів різними способами з дотриманням усіх заходів техніки безпеки.
Паралельно велись роботи зі встановлення та підключення біля лабораторного корпусу № 2 ліхтарів вуличного освітлення з автоматичним режимом роботи. Тепер маємо освітлену територію біля сміттєзбирального пункту та прилеглих приміщень.
Протягом другої частини навчальної практики, яка проходила на базі лабораторного корпусу № 3, студенти під керівництвом викладача кафедра автоматизації та електроінженерії Романа Залозного займались освоєнням системи керування освітленням LUXOR від компанії Theben AG, яке на благодійних засадах надав дистриб’ютор Theben в Україні «КВК-Електро». При виконанні даних робіт студенти складали демонстраційний стенд із використанням модулів: центрального модуля LUXOR 400, модуля керування освітленням LUXOR 405, модуля керування жалюзями та ролетами LUXOR 408 та багатофункціонального реле часу LUXOR 414.
Для студентів випускного курсу практика пройшла надзвичайно насичено, цікаво і з користю, адже практичні навички, які вони отримали під час виконання поставлених задач, нададуть більше шансів і впевненості при проходженні виробничої практики, роботі над дипломним проєктом і, можливо, подальшому працевлаштуванні.
Роман Залозний, Руслан Кубрак,
керівники навчальної практики