НЕБЕЗПЕЧНІ ЗНАХІДКИ. ДІЇ ПРИ ВИЯВЛЕННІ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ
1 червня 2018 року у коледжі пройшла зустріч студентів і працівників із провідним фахівцем з питань БЖД та цивільного захисту ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут» Ігорем Овчаренком, під час якої відбулася лекція з питань безпеки життєдіяльності, а також демонстрація фільмів з теми.
Зважаючи на підвищений рівень небезпеки на території нашої області, який склався у зв’язку із близькістю до кордону, керівництво коледжу приділяє велику увагу питанням безпеки життєдіяльності усіх учасників освітнього процесу, у зв’язку з чим відділом охорони праці постійно організовуються і проводяться лекції та інші заходи.
Черговий такий захід відбувся на тему «Небезпечні знахідки. Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів». Ігор Юрійович під час зустрічі з молоддю та працівниками нашого коледжу розповів про ризики небезпеки та окреслив коло стратегічних об’єктів на території нашої області, які є потенційними джерелами радіоактивного або хімічного забруднення, або підтоплення. Він також наголосив на небезпечній територіальній позиції нашої області, яка безпосередньо примикає до території Білорусії та Росії. Тому, зауважив фахівець, усі мають пам’ятати про можливість терористичних дій на території нашої області, а відтак знати правила поводження у подібних ситуаціях і правила поведінки у разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів.
Під час заходу присутні також переглянули кілька навчально-документальних фільмів: про правила та етапи евакуації, «Небезпечні знахідки», соціальні ролики про поведінку дітей під час літніх канікул.
Наприкінці заходу, студенти коледжу отримали тематичні пам’ятки та інформаційні листівки з питань безпеки та міцні знання, завдяки яким вдасться мінімізувати випадки виникнення надзвичайних подій, які спричинені людською необачністю та необізнаністю в основних аспектах безпеки життєдіяльності.
Таким чином, фахівці з питань БЖД та цивільного захисту в черговий раз привернули увагу молодих людей до методів профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих людей, формування світоглядних та етичних основ здорового способу життя і поведінки у виробничій та невиробничій галузі.
Альона Шкодин, провідний інженер з охорони праці