Ніжин - містичний

       З давніх давен Ніжин вважається не тільки багатим на історичні події, але й одним з наймістичніших міст України. В одній лишень назві ховається відразу декілька загадкових історій.
       Студенти групи ЕН 171 доторкнулися до цієї сторінки міста, відвідавши Ніжин-озеро, храм Святого Миколая Чудотворця, церкву Воздвиження Чесного Хреста, церкву Іоанна Богослова, будинок з привидами, Гоголівський виш та однойменну вулицю Гоголя.

       Легенда про Ніжин – озеро. У давні часи на його берегах стояв посад: науковці стверджують, що то був літописний Нежатин, від якого і почалась історія Ніжина. Під час монголо-татарської навали води озера заховали місто і усіх його мешканців – і відтоді, лише раз на рік, у ніч на Великдень, на одну мить Нежатин підіймається на поверхню води.
Храм Святого Миколая Чудотворця – це самобутній і неперевершений витвір міських будівничих 1640-х років у стилі українського козацького бароко. За легендою, саме цей собор споруджено на честь чудодійного спасіння міста від турків іконою Святого Миколая.
       Церква Воздвиження Чесного Хреста та ніжинський «Вій». Цей храм також пов’язаний з містикою – зокрема, відомий твір Миколи Гоголя «Вій» написаний на основі реальних подій у Ніжині. Донька одного з ніжинських сотників насправді володіла надприродними здібностями, у народі подейкували, що це була чистісінька відьма. Померла вона при загадкових обставинах, і труна з її тілом дійсно перебувала у Хрестовоздиженській церкві, а після традиційної нічної молитви священика знайшли у церкві мертвим. Почувши цю історію в далекому ХІХ столітті, Гоголь навіть не розраховував, що стане «співавтором» першого радянського фільму жахів…

       Будинок з привидами?! Як кожне пристойне старовинне місто, Ніжин має свій будинок з привидами – це одна з найвідоміших і водночас найзагадковіших споруд. Очевидці стверджують, що й досі ночами хтось плаче в закутках, хтось прочиняє важкі двері до кімнат, зітхає і блідою тінню блукає коридорами. «Хтось» – це молода грецька красуня, яка закохалася у сина міського голови. Юнак не відповів взаємністю, і дівчина наклала на себе руки, а її душа так і не заспокоїлася.
       За переказами, споруда здобула лихої слави ще під час будівництва. Замовник-грек не захотів сповна розрахуватися з майстрами-будівельниками, і ті вирішили йому помститися. Прокляття полягало в тому, що всі чоловіки з роду господаря ніколи не матимуть нащадків. Дружині грека, яка в той час була вагітна, народити так і не судилося – жінка і немовля померли при пологах. З того часу і блукає будинком прозора біла тінь вагітної жінки, яка плаче і просить про допомогу.

       Більшість легенд і таємниць міста збереглися донині саме завдяки творчості Миколи Гоголя. Душа міста – це вулиця Гоголя, яка носить його ім'я з 1888 року. Вулиця пішоходна, вона зберігається у тому стані, в якому вона була колись – коли її бачив і Гоголь.
       Отже, щоб відчути живе дихання та містичну ауру міста, над яким не владний час, приїздіть до Ніжина та прогуляйтеся вулицею Гоголя, відвідайте храми, поблукайте берегом легендарного озера.
Альона Шкодин, класний керівник групи ЕН 171

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111