ОБМІН ДОСВІДОМ – НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ПРОФЕСІЙНОГО СТАНОВЛЕННЯ
Кожен студент Ніжинського агротехнічного коледжу після закінчення навчання стоїть перед вибором: продовжувати навчання за спеціальністю чи розпочати трудову діяльність за фахом або взагалі змінити його? Дуже прикро бачити студентів-випускників, які займаються діяльністю, що зовсім не відповідає отриманому фаху. Але труднощі сьогодення полягають втому, що переважна кількість роботодавців хочуть бачити у себе вже досвідчених фахівців, здатних одразу взятись за складну роботу.Постає питання, де студент, який щойно отримав диплом, може отримати такий досвід? Крім того, сучасна молодь дуже цінує свій вільний час і більшість з неї мріє про роботу з гнучким графіком.
Професія, яку здобувають студенти коледжу, навчаючись за спеціальністю «Комп’ютерна інженерія», мають можливість уникнути цих труднощів, але для цього необхідно перейняти досвід інших, тих, хто перебував у подібній ситуації і вже під час навчання вирішили кардинально підійти до свого професійного становлення.
Саме з цією метою 15 березня було організовано зустріч студентів усіх курсів спеціальності «Комп’ютерна інженерія»коледжу зі студентами інституту точних наук та економіки спеціальності «Інформатика»Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя:Тарасом Помігаловимта ПавломБондарем. Студенти університету залюбки познайомили наших студентів зі своїми розробками, які сформували і продовжують формувати їх як високо кваліфікованих ІТ-фахівців.
Тарас Помігалов познайомив присутніх з найцікавішою для них сферою діяльності – розробкою комп’ютерних ігор. Це одна з галузей, яка дуже стрімко розвивається і в якій бракує кваліфікованих працівників.Навчившись один раз, розробник фактично гарантуєте собі успішну кар’єру, а найголовніший аргумент – це матеріальне заохочення, яке хоч і не одразу прийде, але буде значним. Та щоб досягти значних результатів у цій галузі, слід витратити багато часу на вивчення особливостей даної роботи. Деяким охочим студентам навіть дали можливість спробувати зіграти в нову, ще не до кінця відлагоджену гру.
Павло Бондар розповів про досить знайому студентам сферу діяльності – написання веб-сайтів. Створення сайту включає в себе не лише його зовнішнє оформлення, але й цілий ряд інших робіт: постановку завдань, які повинен вирішувати сайт, вироблення концепції сайту, підготовку контенту, розробку й відлагодження програмного коду, пошукової оптимізації, розкрутки та підтримки сайту.
Зустріч була досить цікавою йкорисною. Студенти коледжу активно ставили запитання гостям, і навіть, після закінчення зустрічі, ще довгий час не відпускали гостей, розпитуючи про деталі їх роботи. А запрошені, в свою чергу, радо ділились власним досвідом, давали контактну інформацію для продовження спілкування.
Щиро дякуємо Тарасу Помігалову та Павлу Бондарю за зустріч, бажаємо їм успішного захисту дипломних проектів і досягнути високих професійних вершин!
Оксана Кулик, голова циклової комісії
обслуговування комп’ютерних систем і мереж