Для знайомства студентства з новими іменами українського кіноматографа та підвищення культурного рівня молоді Науково-методичним центром «Вищої та фахової передвищої освіти» 25 квітня 2023 року була організована онлайн-зустріч з українською режисеркою, продюсеркою, сценаристкою, членкинею Української кіноакадемії Олесею Моргунець-Ісаєнко та українським актором театру та кіно, заслуженим артистом України Андрієм Ісаєнко.
Дана зустріч передбачала обговорення успіху фільму «Щедрик» та нову стрічку Олесі «І кожна річка».
Дія фільму «Щедрик» відбувається в тридцяті роки минулого століття в Івано-Франківську, який тоді називали Станіславів. Змінюються імперії та правлячі режими, що ворогують між собою. Декілька сімей різних національностей живуть в одному будинку і їхнє життя не можна назвати щасливим та спокійним. Завдяки вчительці співу Софії діти забувають про жахіття сьогодення. Для підкреслення розмаїтості культур у фільмі звучать святкові пісні, притаманні кожній з представлених національностей. Автори фільму також зосередили увагу на унікальній традиції святкування Різдва у поляків та українців. Всесвітньо відома щедрівка у фільмі – не лише є символом української культури, а й символом незламності, сили та добра.
Екологія – це тема, яка гостро стоїть в Україні. Попри те, що її актуальність часто піддається сумніву і, навіть, посмішкам, стан природи в нашій державі – це серйозна проблема. Київська режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко вирішила нагадати українцям про скрутну ситуацію з кровоносною системою країни – річками, про що йдеться у її новому фільмі. Документальний фільм присвячений проблемі забруднень українських водойм, передусім річок, у різних областях України.
Кінопроєкт стрічки «І кожна річка» став одним із переможців XIV конкурсного відбору Держкіно, в якому розповідається про річки, на берегах яких ми народилися та виросли.
Під час онлайн-зустрічі студенти Ніжинського фахового коледжу НУБіП України мали змогу ознайомитися з сюжетами кінострічок, дізнатися про те, який успіх мав фільм та, безперечно, отримати позитивні емоції від спілкування з акторами, напередодні задавши їм запитання, які цікавили найбільше.
Ганна Ковтун,
культорганізатор коледжу