Осіння пора зачаровує!
«Осіння пора зачаровує!». Коли під час екологічної екскурсії, згідно навчальної програми, група ПС161 проходила польовими стежками-дорогами… інакше було й не сказати! Уже тиждень як листопад…, а осінь дарує золоті барви, ясне блакитне небо, прудкі павуки та жуки сонечка, яскраві ягоди. Це створює відчуття золотої осені, аж ніяк не наближення зими.
Навчити розуміти природу, бачити її красу, чути її мову, за кілька занять неможливо. Але за цей час можна доторкнутися до неї, уловити її ноти і слідуючи цьому пізнавати її все детальніше і детальніше.
Іноді подив викликають речі, до яких давно звик: заплетені скаженим огірком дерева, боброві нори, у які часом несподівано провалюєшся, йдучи повз річку чи канал. Дивують різноманітні за кольором та формою гриби-трутовики, сліди життєдіяльності борсуків та дятлів на трухлявих деревах, зграї мальків у річці, голоси повзиків, сойок, дроздів, дятлів, різноманітність форми та забарвлення птахів. Навіть земля під ногами може здивувати. Достатньо викопати м’який сірий лісовий грунт, а потім відійти 50 метрів від лісу на пасовище і викопати «брикет» чорнозему в який і лезо ножа важко ввігнати…, а здавалося має бути однаково. Все це пронизано екологічними зв’язками, які породжують красу і неповторність природи. Вивчати, розуміти, розумно використовувати ці зв’язки і є метою екології як науки. А знайомство із ними – метою дисципліни «Основи екології».
Олександр Микула, викладач дисципліни «Основи екології»