Із таких слів починалися біологічні екскурсії у студентів груп АН181 та ПН181. Чому? Тому, що «Липень» – бо липи цвітуть. А тут зібралися їхати на екскурсію за місто, у перших числах червня, – перед нами дві новини: зацвітає липа і починають жовкнути каштани… Так, природа весь час змінюється. Липи зацвітають раніше, а південна емігрантка мінуюча каштанова міль знову взялася за каштани. Саме вона призводить до пожовтіння та опадання листя каштанів ще влітку.
Виїхавши за місто, студенти пройшли стежками по лісах, полях, луках. А де не знайшли стежки – протоптали свої. Під час маршруту знайомилися із особливостями різних екосистем, впливу екологічних факторів на формування того чи іншого грунту, складу біоценозу.
На маршруті зустріли різних комах, птахів, зокрема червонокнижних чорного лелеку та сірого сорокопуда, спостерігали масовий літ метелика сонцевика будякового (Vanessa cardui), який трапляється, у середньому, раз на десять років. Підняли на крило коростеля, спіймали прудку жабу (не царівна – перевірили), розглянули будову молюска беззубки. Знайшли гриб головач гігантський (див. фото). Спробували спіймати рибу, але риба була іншої думки…
Олександр Микула, викладач циклової комісії
загальноосвітніх дисциплін