ПІДСУМКИ ТИЖНЯ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ДИСЦИПЛІН

        Початок Тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін цього року співпав із Днем Гідності та Свободи, 21 листопада. Події двох революцій, Помаранчевої 2004 року та Гідності 2013-2014 років, які започаткували це свято, стали предметом розгляду студентами 2 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» (група ОН211) разом з викладачем Володимиром Шевченком в рамках програмного матеріалу дисципліни «Історія України».

 

       Цього ж дня викладачами Юлією Івановською і Тетяною Носковою для студентів перших курсів було організовано екскурсію до музею Миколи Гоголя. Метою подорожі, перш за все, стало ознайомлення з Ніжинським періодом у творчості видатного письменника та його зв'язками з Чернігівщиною.
Щороку серед студентської спільноти коледжу збільшується кількість поціновувачів української мови. Тому, з метою «лагідної українізації»
       22 листопада 2022 року викладачем Діаною Малаховою для студентів спеціальностей «Облік і оподаткування» (група ОН221) та «Агроінженерія» (група МН222) було проведено усний журнал «Мови чиста криниця», який розпочався спогадами про непростий, тернистий шлях рідної мови до свого сучасного становища – державної мови великої європейської нації. Свої презентації, наповнені любов’ю до рідного слова та патріотичним пафосом, репрезентували Білименко Анастасія, Гой Катерина, Кулик Світлана, Майоров Владислав, Ващенок Захар, Одноколов Даніїл, Росада Мар’яна. Долучилися до участі в заході й інші студенти, які перегорнули сторінки усного журналу: серце нації, «біографія» української мови, поневіряння та відродження, культура мовлення, грамотність «по-ніжинськи», підслухані мовні «перли» – та пригадали про вагомий внесок мовознавців, учених, меценатів у розвиток рідної мови.

 

 

       День 23 листопада став випробуванням для української енергетики через чергові ракетні обстріли рф, але це не стало завадою для проведення віртуальної екскурсії-вікторини «Чи добре знаєте ви наше місто?» Виховний захід, організований викладачами Іриною Іванченко та Володимиром Шевченком, перемістився у облаштоване підземне укриття й був проведений у повному форматі, включаючи й нагородження переможців.

 

       Конкурс «Велика історична гра» стала традиційним заходом у рамках Тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін, який було організовано та проведено 24 листопада викладачами циклової комісії Володимиром Шевченком та Петром Дейкуном. За звання кращих знавців історії України в нинішньому році змагалися збірні команди студентів другого курсу «Автоматчики» (група АН211), «Мазур Вихор Тен» (група ЕН211), «Кактуси» (група ПН211), «Тесла3» (група КН211) «Носовський» (група МН211), «Спецназ» (група ОН211).

 

 

 

       Також цього дня для студентів першого курсу спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (група АН221) було проведено виховний захід «Пишу, немов співаю. Співаю і пишу», присвячений 110 річниці від Дня народження українського поета-пісняра Андрія Малишка й організований викладачем української мови та літератури Ольгою Кислою. Студенти згадали життя та творчість видатного ювіляра, поринули у світ музичної поезії А.Малишка.

 

 

       25 листопада викладачі іноземної мови Ірина Іванченко та Тетяна Колесник організували виховний захід «Найвідоміші заклади освіти Великої Британії. Як українцям вступити на навчання». Студенти мали чудову нагоду познайомитися з особливостями британської системи освіти, побачити Лондон та підглянути за студентським життям поза навчанням.

 

       Заключним заходом Тижня стала підсумкова екскурсія з історії України основними історичними місцями міста Ніжина. Студенти спеціальності «Облік і оподаткування» групи ОН211 разом із викладачем Володимиром Шевченком доторкнулися до історичного минулого: козаччини – біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, Миколаївської та Покровської церков; кругосвітньої подорожі – біля пам’ятника Юрію Лисянському; діяльності грецької громади – біля Михайлівської, Троїцької та Всіхсвятської церков; мистецьких досягнень – біля пам’ятників Миколі Гоголю та Марії Заньковецькій; трагічних подій сталінських репресій та голодоморів – біля пам’ятного знаку Жертвам голодомору та політичних репресій.

 

 

 

        Дякуємо всім, хто долучився до організації та участі в неймовірно цікавих і пізнавальних заходах в рамках Тижня циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін!
Володимир Шевченко, голова циклової комісії
 соціально-гуманітарних дисциплін

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111