Будь-яка екскурсія дуже цікава та неповторна: викликає приємні емоції, незабутні враження, передчуття пригод. Отож, наприкінці ІІ семестру студенти групи АН 201 побували в одному з найпрекрасніших міст України – Чернігові. Відвідали Антонієві печери – пам’ятку підземної культової архітектури ХІ – ХІХ століть, місце, де зустрічаються сьогодення і минуле, де час стоїть на одному місці.
Студенти ознайомилися із підземним печерним комплексом на Болдиних горах, заснованим відомим церковним діячем, «батьком руського чернецтва» Антонієм Печерським та чернігівським князем Святославом Ярославовичем. А також довідалися про те, що церква Феодосія Тотемського, висотою більше восьми метрів, – найбільший підземний храм на українському Лівобережжі. У печерах збереглася давньоруська кістниця – єдине в Україні підземне поховання домонгольського періоду. Здобувачі освіти оглянули споруджену на початку ХІІ століття біля входу до печер муровану Іллінську церкву, що входить до ансамблю Троїцько-Іллінського монастиря.
Радісні і трішки стомлені всі поверталися додому, так і не зустрівши в Антонієвих печерах привидів ченців, про які говорила екскурсовод.
Валерія Литвиненко,
класний керівник групи АН201
Діана Малахова,
викладач циклової комісії
соціально-гуманітарних дисциплін
Олена Короткіна,
культорганізатор