ПОДОРОЖ В МИНУЛЕ

У Ніжинському агротехнічному коледжі вже давно існує добра традиція: знайомити студентів з історією та культурою України не тільки під час аудиторних занять, а також мандруючи стежками нашого мальовничого краю.

У Ніжинському агротехнічному коледжі вже давно існує добра традиція: знайомити студентів з історією та культурою України не тільки під час аудиторних занять, а також мандруючи стежками нашого мальовничого краю.

Такою незабутньою подорожжю залишиться в пам`яті студентів груп КН-171, ОН-171, КН-161 поїздка до музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, який знаходиться поблизу славетного міста Переяслава-Хмельницького на Київщині.

Музеї під відкритим небом - це величезна жива казка, у якій широкі поля, тінисті стежки, українські хати, млини, язичницькі кам'яні ідоли і чорні від часу православні церкви. Ти ніби переносишся у давнину і мандруєш століттями. Тут зібрані експонати різних часів і культур: стародавні кам'яні скульптури та саркофаги для поховання епохи міді та бронзи, стоянка пізнього неоліту, кам'яні баби Трипільської культури (III-II ст. до н.е.), Половецьке святилище кінця XII - початку XIII століть, експонати Черняхівської культури (II-V століття), предмети побуту скіфських поселень, житлові приміщення часів Київської Русі а також українське село Середнього Придніпров'я кінця XVI - початку XX століття.

На величезній території, яка сягає 30 гектарів розташовані сільські будинки, які демонструють побут різних верств населення. Студенти відвідали будинки ткача, столяра, коваля, гончара, грибника, пасічника і священика. Не залишили поза увагою й будинок знахарки, який чимось нагадує хату Баби-Яги на курячих ніжках, як її описували в народних казках. Уразив екскурсантів своєю вишуканістю і мисливський будинок князя О. Горчакова, зацікавила розповідь екскурсовода про життя учнів церковнопарафіяльної школа поч. ХІХ ст.

Усі будинки та споруди зберегли свою унікальність: кожна будівля наповнена характерним для неї начинням, предметами побуту, одягом, спеціальним ремісничим обладнанням тощо.

У Переяслав-Хмельницькому музеї можна побачити унікальну колекцію з 16 вітряних млинів, які використовувалися для перемелювання зерна, для виготовлення крупи і як сукновальні. Це найбільша в Україні колекція вітряків.

На території музею багато церков, які привезені з різних куточків Наддніпрянщини. Серед них є рідкісні зразки: церква Покрови Пресвятої Богородиці поч. XVII ст. та дзвіниця сер. XVIIІст. з Правобережної Київщини, церква св. Георгія сер. XVIIІ ст. з Переяславщини, зображена Т. Г. Шевченком на малюнку «Андруші».

Прикрашають музей два рукотворні ставки, дендропарк із десятками тисяч дерев та кущів, дбайливо доглянуті турботливими руками працівників музею.

Усе це – велика праця, любов і теплота людей, які створили ці речі, і тих, хто зберіг і зберігає їх для нащадків.

Ірина Іванченко, викладач дисципліни «Культурологія»
Лариса Павловська, класний керівник групи КН161

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111