Подорожуймо з нами РОМАНТИЧНА КАЧАНІВКА

Є на чернігівській землі садиби, потрапивши до яких, відчуваєш, як зупиняється час. Ці старі парки не похмурі, вони наповнені світлими спогадами про десятки видатних людей, що ходили по цих алеях. До числа таких шедеврів, що збереглися майже у повній цілості, відноситься Качанівка.

Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» включає у себе розкішну садибу, яка розташована у парку із рідкісною природною красою. Це єдине місце в Україні, де збережено оригінальний ансамбль присадибної архітектури та садово-паркового комплексу з величезною територією в 732 га.

У нинішньому вигляді садибу створили відомі промисловці і меценати Тарновські, які володіли садибою з 1824 по 1866 роки. Потім нею володіли також відомі роди Харитоненків, князів Урусових, Олів’є. Збереження садиби — відмінне, в радянські роки будинок зберігся завдяки тій кількості діячів культури, які побували тут: Шевченко, Куліш, Врубель, Жуковський, Маркевич, Гоголь, Брюллов, Глінка...

Зараз садиба реставрується, відтворено багато інтер'єрів.

Парадна алея відтворена у первісному вигляді влітку 2009 р.!

Дуже цікава експозиція фотографій із життя графських часів, а також малюнків і фото навколишніх поміщицьких садиб. Розквіт садиба пережила при роді Тарновських. Григорій Тарновський, максимально зробив для розвитку Качанівки, був великим меценатом і людиною блискучої освіти.

Саме в «Качанівці» написана опера «Руслан і Людмила» М. Глінки. Свідченням найглибшої поваги до генія композитора залишилася збережена в парку «Альтанка М. Глінки» — своєрідний малий музичний салон. Василь Тарновський сформував виняткову колекцію старого українського мистецтва. Він продовжив меценатську діяльність свого батька і діда — Григорія Тарновського.

Парковий комплекс Качанівки – яка краса!

Вікові дерева, з-поміж яких є екзотичні, Великий та Майорський стави, романтичні руїни, альтанки, доріжки, скульптури, церква – усе це створює неповторну атмосферу парку, надаючи йому важливе місце у переліку найкращих пейзажних садів України.

Саме цими краєвидами милувались сьогодні студенти груп ОН 141, ЕН 151, ПС 161 та їхні наставники - організатори подорожі Кисла О.М. та Романенко Т.В.

Знаходячись у полоні шарму Качанівки, ми відчули легкий присмак смутку, коли настав час повертатись до Ніжина. Але саме він надає впевненості у неминучості нової зустрічі із цим чудовим місцем.

ПРИЙМАЛЬНА КОМІСІЯ 

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

Тел: +38 (04631) 7-51-34
E-mail: nfk_nubip_vstup@ukr.net

 

АДМІНІСТРАЦІЯ

16600, Чернігівська обл.,
м. Ніжин, вул. Шевченка, 26

ел: +38 (04631) 7-51-36
E-mail: natims@i.ua

 

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАС

 

111 111 111 111 111 111