Щорічно у другий день другого тижня лютого в світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day), який має на меті поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді. Цього року відзначили вже 21 День безпечного Інтернету.
З цієї нагоди для студентів третього курсу спеціальності «Комп’ютерна інженерія» групи КН211 викладачем циклової комісії з комп’ютерної інженерії Анною Калініченко було організовано вебінар з платіжної безпеки на тему «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час». Захід проходив у дистанційному форматі під гаслом «#ШахрайГудбай», в якому були використані матеріали, надані експертами Національного банку України в межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з протидії платіжному шахрайству @harazd.bank.gov.ua, @talan.nbu
На початку заходу учасникам було запропоновано перевірити свої знання з платіжної безпеки, взявши участь в конкурсі «Шахрай чи порядна людина». Студенти отримали картки, де були описані ситуації з платіжної безпеки (телефонний дзвінок або смс-повідомлення від банку, повідомлення в месенджер від покупця тощо), і повинні були визначити, чи описані в картці дії є шахрайськими, чи це звичайна життєва ситуація без ознак шахрайства. Наприкінці заняття перевірили правильність відповідей, подискутували стосовно спірних, на думку студентів, ситуацій.
Не обминули увагою питання щодо актуальних схем шахрайства у воєнний час, правил безпечних онлайн-покупок, телефонного шахрайства тощо, які викликали жваві обговорення серед учасників вебінару, до яких також долучилися і викладачі. Кожен хотів поділитися ситуацією, з якою зіткнувся особисто, і ледь не став жертвою шахраїв аби не власна пильність та знання правил платіжної безпеки. Цікаво було почути поради від студентів щодо створення паролів до акаунтів та як розпізнати шахраїв під час телефонної розмови.
Наприкінці заняття студенти розв’язали тестові завдання на тему «Інформаційна безпека» за допомогою ресурсу Quizizz, для відповіді на які необхідно було скористатися знаннями з вивчених тем: захист від вірусів та шкідливих програм, правила безпечного використання інтернету, методи захисту конфіденційної інформації та засоби криптографії.
Позитивна атмосфера та взаємодія, які панували протягом вебінару, допомогли студентам зрозуміти важливість заходів інформаційної безпеки як в особистому, так і глобальному контекстах.
Анна Калініченко,
голова циклової комісії з комп’ютерної інженерії